Attiecību pamati. Saules un Mēness atšķirības.

Attiecību pamati. Saules un Mēness atšķirības.

Jā, kāds varētu teikt, ka vēdiskās zināšanas šodien nav aktuālas, jo attiecības vairs nav tādas kādas tās bija kādreiz, bet kopīgais paliek tas, ka tās ietver sevī vīrieti un sievieti – attiecībās ir sievišķie un vīrišķie aspekti… Un patiesībā nav svarīgi, vai attiecībās reāli ir iesaistīti 2 dzimumi. Tās var būt 2 vīriešu, 2 sieviešu, vēcāku un bērnu, skolotāja un skolnieka attiecības, taču doma ir tāda, ka tur būs vīrišķā un sievišķā dinamika, enerģija. Tie ir universāli principi, kas nekad nemainīsies.

Jā, tagad cilvēki dzīvo civillaulībā, kas agrāk nebija noticis varbūt, bet attiecību veidošanas princips iekšienē nemainās no tā.

Kas ir attiecības?

Vīrišķā enerģija iniciē, sievišķā – saņem

Attiecībās vienmēr būs viens vīrišķais un viens sievišķais komponents. Tie var mainīties citos brīžos, tie ir mainīgi paši par sevi, pāriet viens otrā. Bet konkrētā momentā viens būs vīrišķais, otrs sievišķais. Piemēram, lektors ir vīrišķā enerģija, klausītājs – sieviškā. Rīt tie var mainīties lomām. Bet padomājiet, kas notiek, ja lekcijas laikā skolnieks sāk mācīt skolotāju? Tas iznīcina nodarbību, tur nav harmonijas. Tas pats notiek, ja 2 personas ir sievišķas… Abi gaida, ka kāds kaut ko izdarīs, bet tas nenotiek. Attiecībās konkrētā brīdī vienmēr vienam jābūt vīrišķam sākumam un otram sievišķam, citādāk nav attiecību.

Zināšanas par attiecībām ir zināšanas par to, kā šīs 2 enerģijas spēlējas, atduras viena pret otru. Katra pati par sevi neko jēdzīgu nevar izdarīt – šīm enerģijām ir jābūt kopā, lai būtu rezultāts.

Raugoties uz šo jautājumu no vēdiskās astroloģijas skatu punkta, sanāk, ka mums ir jāpēta un jāizprot Saule un Mēness. Saule tā ir vīrišķā planēta, tā pārvalda testosteronu, savukārt Mēness ir sievišķā un pārvalda estrogēnu. Tātad Saule un Mēness ir planētas mūsu horoskopā, kas piešķir mums mūsu vīrišķās un sievišķās puses.

Šī tēma, protams, ir ārkārtīgi plaša, taču es gribētu vērst uzmanību burtiski uz dažām pamatatšķirībām, kas minētas senajos rakstos.

SAULES ZINĀŠANA VS MĒNESS ZINĀŠANA

Saule: Inteliģents

Racionāls, mācās, izdara secinājumus ar loģikas palīdzību. Runa nav par zemo loģiku – te ir runa par saprātu. Par situācijas izvērtēšanu, izpētīšanu, balstoties uz zināšanām, un spēju saredzēt patiesību. Tas paiet soli atpakaļ, pēta, meklē risinājumu.

Mēness: Piepildīts ar zināšanu

Tas nozīmē, kas viss, kas tai ir jādara, ir jāielūkojas sevī, tai ir atbildes, tai nav jādomā. Tā vienkārši zina, ko darīt, zina, kas notiks. Intuitīvi. Tāpēc vīriešiem ir jāieklausās savās sievās, jo tās jūt lietas un parasti viņām ir taisnība.

Ja sievietei ir laba Mēness, tas nozīmē, ka tā varēs lasīt un interpretēt savu intuīciju. Intuīcija ir katrai sievietei pēc definīcijas un tam nebūs sakars ar Mēness pozīciju. Stāsts ir par to, vai tā var vai nevar to saklausīt un rīkoties saskaņā ar to.

SAULES FORMA VS MĒNESS FORMA

Mēness – adaptēties, mainīties. Saule – palikt, pārvarēt.

Saule: Kvadrātains

Tas nozīmē, ka, ja noliec to uz zemes, tas turpat arī paliek. Tā ir vīrišķības izpausme. Make up its mind, determine to do something and stick with it. Izdomāt, darīt un pie tā turēties. Ja kadam pietrūkst vīrišķās enerģijas, tad tas var izdomāt uzsākt darīt kaut ko, bet nenovest līdz beigām, pamest lietas. Ja cilvēkam ir vāja Saule horoskopā, tad viņš nav konsekvents, viņš var pateikt, bet neizdarīt. Spēcīga Saule turās pie saviem lēmumiem arī tad, ja tā nejūtas, arī tad, ja kļūst grūti.

Mēness: Apaļš

Ja tu noliec apaļu priekšmetu un novērsies, tas var aizripot kaut kur citur, mainīt savu pozīciju. Mainīt virzienu – tā ir sievišķās enerģijas izpausme. Tas ir par spēju adaptēties mainoties apstākļiem, atnākot jaunai informācijai.

SAULES ACIS VS MĒNESS ACIS

Saulei:  Medus dzeltenas acis

Skatās uz pasauli caur saldo garšu. Viņš redz lietas mīlamas, viņš nemeklē trūkumus. Cilvēks, kuram pietiek vīrišķās enerģijas nebūs tāds, kas sūdzēsies par dzīvi, viņš raudzīsies uz dzīvi kā uz iespēju. Saules dabīgā vajadzība ir mīlēt un rūpēties par visu un visiem kas ir mazāki un vājāki par to. Samīļot bērnu vai iedot tam konfekti, lai redzētu smaidu – kad daram to, tā ir vīrišķās enerģijas izpausme.

Mūsos visos dzīvo gan vīrišķā, gan sievišķā enerģija noteiktās proporcijās. Kad dodam, kad rūpējamies – tā ir vīrišķības izpausme.

Mēnesim: Labvēlīgs skatiens

Redz pozitīvo visā. Ja Mēness cilvēka horoskopā jūtas slikti, tad cilvēks būs negatīvi noskaņots, pesimists, redzēs nepilnības, problēmas.

TEVI TAS PĀRSTEIGS

Saulei: Maz matu!

Not interacting with what isn’t beyond its control.

Mati ir kaut kas ko nekontrolējams. Uz kuru pusi pūš vējš, tajā virzienā plīvo mati. Vīrišķā enerģija grib darīt, grib uzsākt, turpināt, celt, būvēt, būt produktīvs. Bet viņš nav satraukts par to, ko nevar kontrolēt – ja tas nav manā karaļvalstī, tad tā nav mana darīšana.

Ja cilvēkam ir vāja saule un līdz ar to zems pašvērtējums, tam ir tendence iesaistīties lietās, kas uz viņu neattiecas. Tā vietā, lai nodarbotos ar sevi un savu dzīvi, cilvēki ar vāju Sauli var kritizēt pastāvošo iekārtu vai iet un palīdzēt citiem, lai nepalīdzētu pats sev.

Mēnesim: Salda runa

Runā par jūtām nevis par faktiem. Tā nodod mīlestību un novērtējumu, nevis faktus un informāciju. Un ņemot vērā, ka tā runā saldi, tā arī vēlas dzirdēt to saldo. Tātad, ja Mēness kaut ko prasa, pēc būtības tā prasa komplimentu nevis faktu. Sievišķā enerģija ir receptīva, tai vajag saņemt, lai tā justos piepildīta. Tai nepatīk būt vienai, būt izolētai. Mūsu sievišķā puse ir tā, kas vēlas veidot attiecības, socializēties, būt kopā. Saulei nav problēmu būt vienai – viņš ir karalis, viņš ir virs visiem pārējiem. Venēra vēlas romantiku, Marss seksu, bet Mēness vēlas tuvību.

Tur ir tāda teorija, ka Mēness ir mūsu negatīvā dvēseles daļa, kas vēlas tuvību ar pozitīvo daļu, kas ir Dievs. Tā ir vēlme būt daļai no kaut kā. To tuvības vēlmi nevar realizēt – to var dabūt tikai caur garīgumu. Mītos tas tiek attēlots caur to, ka Mēnesim bija 27 sievas un tāpat tas nolaida pa kreisi ar Jupitera sievu, jo tā tuvības vēlme nav piepildāma…

Saule: Starojoši tīrs

Purity – not living egocentric lifestyle. Pure = holy.

Saule pārvalda uguni, kas pārstrādā ēdienu, nogalina baktērijas. Šeit tas ir domāts kā kāds, kas nedzīvo priekš sevis, nedara visu priekš sevis. Tas vēlas, lai visi gūst labumu, rada win-win situācijas, tam ir kalpošanas noskaņojums. Viņš dara lietas, jo jūt aicinājumu. Piemēram, ja mums ir kāds talants, tad mums ir jākalpo ar to – mūsu pienākums ir šo talantu aktivizēt. Ja cilvēkam ir vāja Saule un viņam ir kāds talants… un, ja saule ir vāja, tas nozīmē, ka cilvēkam ir zems pašvērtējums… tad šie cilvēki aktivizē savu talantu ne dēļ aicinājuma, bet tādēļ, ka cer, ka citi viņus novērtēs un mīlēs vairāk dēļ tā, vai lai paši sev radītu sajūtu, ka viņu dzīve nav izmetama miskastē un ka viņi nav galīgi bezjēdzīgi – viņi to darīs, lai pašapliecinātos. Laba Saule – mēs daram kaut ko tāpēc, ka mums ta sir jādara, mēs esam radīti, lai to darītu, nevis lai kaut ko pierādītu, lai pašapliecinātos, lai pārvarētu kompleksus… Par to atbild Saturns, kas ir Saules dēls – viņiem ir atšķirīgas motivācijas kaut kā darīšanai – Saturns mums like kaut ko darīt, jo jūtamies defektīvi un vēlamies pašapliecināties.

VAIRĀK PAR VĪRIŠĶO UN SIEVIŠĶO UN PAR SADERĪBU VĒDISKAJĀ ASTROLOĢIJĀ

UZZINI LEKCIJĀ 28.MARTĀ RĪGĀ

Riši ir nodevuši šīs zināšanas… Riši ir kā apgaismotie svētie. Viņi nav nodevuši relatīvas lietas, bet to, kas ir absolūtā patiesība. Pēc Ernsta Vilhelma.

Leave a Reply