Bizness harmonijā un plūsmā
Business agreement handshake at coffee shop

Bizness harmonijā un plūsmā

„Veiksmīgs biznesā” saskaņā ar austrumu filozofiju, pie kā arī tagad nonāk rietumu biznesa psihologi, cilvēks ir tad, ja viņš attīstās harmoniski, pateicoties savam biznesam. Viņš ne tikai taisa nauda, tādējādi nodrošinot sevi un savu ģimeni, bet arī aug kā personība, individualitāte – fiziski, mentāli, sociāli un pats svarīgākais – garīgi.

Kas ir bizness?

Bizness pēc būtības ir darījums, kur kāds dabū peļņu… Bet, viss nav tik vienkārši.

Saskaņā ar vēdām itin viss šajā pasaulē var izpausties 3 dažādās enerģijās – satva (gaisma), radžass (kaisle), tamass (tumsa). Arī bizness.

Radžasā un tamasā cilvēki ir tendēti teju visu uztvert kā biznesu, tie visu laiku grib dabūt kaut kādu labumu sev. Ir pat tādi cilvēki, kas attiecības ar ģimeni veido kā biznesu… Taču ir arī tādi biznesa cilvēki, piemēram, tāds biznesa guru kā Stephen Covey, kas izvēlas pats un runā par attiecību veidošanu biznesā Satvā:

Labākās attiecības biznesā no austrumu filozofijas skatu punkta ir WIN-WIN attiecības – tas nozīmē, ka mēs vai nu no šīm attiecībām vinnējam abi vai arī neiesaistāmies attiecībās vispār. Tās ir attiecības Satva gunā (gaismā).

Win-Win nenozīmē, ka peļņai ir jābūt vienlīdzīgās proporcijās. Peļņa, atdeve ir atkarīga no ieguldījuma. Nav jau vairs komunisma laiki – vienlīdzīgi nemaz nevar būt. Un atdeve jau nav tikai nauda. Tās var būt attiecības, aktīvi utt.

Tam, ko jūs pārdodat, nav nekādas nozīmes. Lai gan tas arī ir svarīgi kaut vai tādēļ vien, ka – viss ir svarīgi. Bet, pirmkārt, nozīme ir attieksmei. Ja jūs kalpojat cilvēkiem un gribat viņiem dot iespējami labāku produktu vai pakalpojumu, kas viņiem palīdzētu kļūt veselīgākiem, laimīgākiem, veiksmīgākiem, tad tas var būt jebkas.

Kas ir vajadzīgs, lai Tu kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju?

Pirmkārt, lai cilvēks varētu kļūt veiksmīgs, viņam ir jāiemācās uzstādīt mērķus un tos sasniegt.

Veiksmīgs cilvēks, biznesmenis, uzstāda mērķus un ir gatavs atteikties no nevajadzīgā par labu vajadzīgajam, lai savus mērķus varētu sasniegt.

Bet, lai pareizi uzstādītu mērķus, ir nepieciešama pareiza pasaules uztvere (to teica Covey – pirmais no rietumniekiem). Austrumu filozofijā tas ir jau bijis zināms pirms tūkstošiem gadu – pasaules uztverei, vērtībām ir milzīga nozīme!

Ja cilvēkam ir depresija, tas nozīmē, ka viņam nav mērķa. Ja viņam nav mērķa, tas nozīmē, ka viņa pasaules uztvere nav izveidojusies pareiza.

Bet, lai veidotos pareiza pasaules uztvere… Priekš tā vēl ir vajadzīga enerģija. Austrumu vārdiem izsakoties – prāna. Dzīvesspēks, dzīves enerģija, harizma, ‘resursu stāvoklis’ (resursnoje sostojanie). Tas viss arī ir svarīgi un ir atkarīgs no daudzām sastāvdaļām.

Un vēl ir Karma. Mēs piedzimstam atšķirīgi. Atšķiras dzimšanas un dzīves vieta, dzīvošanas gadi, vecāki. Un katram no mums ir sava atšķirīga daba – mums tā ir jāzina un pareizi ir jāizmanto. Viens var piedzimt šajā ‘resursu stāvoklī’ – viņš ir enerģisks, viņam ir turīgi vecāki, viņam viss tiek iedots. Citam atkal nav turīgas ģimenes, cits varbūt ir slims. Kombināciju var būt tūkstošiem. Un to nosaka mūsu iepriekšējās inkarnācijas – tas ir iepriekš noteikts.

Mūsdienās cilvēki ar biznesu saprot, ka vajag kādam kaut ko iesmērēt. Bet tas ir primitīvu cilvēku līmenis…

Lai sāktu attīstīties harmoniski, pirmais solis ir saprast to, ka es esmu Dvēsele, nevis ķermenis, prāts vai Ego. Ja mēs domājam materiālā līmenī, tad ir skaidrs, ka vajag vairāk gūt sev, jo mēs te tāpat uz tik īsu laiku… Bet, ja skatās caur garīguma prizmu, tad ir redzams, ka visiem visa pietiks. Ka esmu atnācis te mācīties būt harmoniskam, mācīties beznosacījuma mīlestību, mācīties kalpot citiem. Un tad, ja ar šo sapratni Tu uzsāc savas biznesa gaitas, tad Tu vairs neiesi tirgot narkotikas, šņabi, alu, cigaretes, jo saproti, ka tas citus indē. Un jā, var būt tā, ka no sākuma ir grūti… Bet, ja dari kaut ko no sirds, tad pie tevis var atnākt vairāk naudas nekā tev pienākas pēc likteņa, un galvenais, ka cilvēks, darot labu, pats kļūst arvien laimīgāks.

Ja cilvēks izvēlās šo te ‘iesmērēšanas’ ceļu, tad ilgtermiņā problēmas ir garantētas. Viņa psihe no tā bojājas, viņš kļūst nelaimīgs. Ar visu naudu. Viņa liktenis pasliktinās. Arī viņa bērniem. Var pat vispār dzimta ‘aizvērties’.

Karmas likumi ir ļoti smalki. Sliktu darīt nevar, jo tas vienmēr nāk atpakaļ. Tu šodien vari pārdot kādam šņabi, bet viņš piedzersies, nosals ārā, nomirs, un viņa ģimene būs palikusi bez apgādātāja, tā piedzīvos nabadzību. Un tad Tev agrāk vai vēlāk arī šajā situācijā būs jānonāk.

Cilvēkiem dažreiz liekas, ka viņi labi pelna tādēļ, ka viņi dara to, ko viņi dara. Tādēļ, ka šajā industrijā esot nauda… TĀ NAV! Ja Tev nauda pienākas pēc likteņa, Tu to vari nopelnīt arī godīgā un labā veidā.

Intuīcijas nozīme biznesā

Tika veikti pētījumi par to, kāda ir galvenā īpašība biznesmeņiem, top menedžeriem… Un sanāca – intuīcija!

Ir tādi menedžeri kā nodaļas priekšnieks, kam viss ir pēc reglamenta, bet tie arī priekš viņa ir griesti. Lai tiktu augstāk, ir nepieciešama intuīcija. Tad nu viņi sāka domāt par to, kā šo te intuīciju attīstīt, kā aktivizēt šo te radošo sākumu. Un izrādījās, ka nepieciešams cilvēkus vest pie dabas, jo tiem vajag atpūsties, nomierināt prātu. Jo, lai varētu saklausīt intuīciju, prātam ir jābūt mierīgam un mums ir jābūt spējīgiem nepieķerties rezultātiem, jo, ja mēs esam pieķērušies un visu laiku funktierējam, kā gūt labumu, tad mēs attālināmies no savas dabas un intuīcijas balsi saklausīt nevarēsim.

Lai cik arī liels nebūtu darījums, vienmēr ir jāsaprot, ka galu galā vienmēr viss ir no Dieva atkarīgs. Var visu izdomāt, sagatavot labu produktu.. Bet neizdodas. Tā var notikt. Un, ja Tu to saproti, tad Tu kļūsti dzīvē par spēlētāju, Tu esi gatavs pieņemt jebkādu notikumu attīstību.

Vienā intervijā ar kādu vadošu Krievijas brokeri, kas ikdienā noslēdz darījumus miljonu vērtībā, bija jautājums: kā viņam tas izdodas? Kādām īpašībām jāpiemīt? Kādā augstskolā jāizmācās? Un viņš atbildēja, ka uzskata, ka nabadzībai ir 2 galvenie iemesli – bailes un skopums.

To arī apgaismotie viedie sensenos laikos ir teikuši. Ja esi skops, apskaud, baidies – Tu zaudēsi. Jo pieņemsi nepareizus lēmumus.

Lai vinnētu, lai saklausītu intuīciju , vajag nepieķerties. Vajag tiekties atdot vairāk nekā Tu saņem. Runa nav pat par naudu. Enerģētiski. Un, ja ienāk kaut kāda nauda, tad daļu vajag ziedot, kalpojot citiem. Bet to arī vajag darīt pareizi – Satva gunā.

Labs ziedošanas veids ir dalīties viedām zināšanām. Nevis iedot cilvēkam ēdienu vienreiz, bet celt viņa apziņu, lai viņš var iemācīties būt autonoms.

Patiesa labdarība – ir citu apziņas celšana. Jo veiksmīgiem un neveiksmīgiem ir dažādas enerģētikas, jo ir gluži vienkārši dažādas vērtības.

Svarīgākais biznesā

Pēdējā laikā Rietumos kļūst arvien populārāks tāds jēdziens kā Karmiskais menedžments. Sauklis, kas izriet no šī jēdziena, varētu skanēt šādi:

„Palīdzi citiem un pie Tevis atnāks veiksme.”

Runa ir par kalpošanas principu – pret visiem ir jāizturas kā pret Dieva daļu, neatkarīgi no tā, vai tas ir konkurents vai padotais. Jo

biznesā ir vēl viena svarīga sastāvdaļa… Tā ir veiksme. Un, lai piesaistītu to, ir nepieciešams palīdzēt citiem – nepieciešams būt iesaistītam veiksmes piesaistīšanā citu cilvēku dzīvē.

Bet, runājot par prasmēm, tad pati svarīgākā prasme, īpašība biznesā ir noturība pret stresu. Stresa pieņemšana un iekšējā gatavība visu pazaudēt. Biznesmenis var bankrotēt jebkurā brīdī. Ja neesi gatavs zaudēt, tad nevajag tur bāzties iekšā vispār, jo var sagraut sevi. Kāds var zaudēt miljonu un izdarīt pašnāvību, bet priekš kāda tā ir tikai spēle…

Cilvēkus var iedalīt 4 daļās:

  • Slikts izpildītājs – visu sačakarē
  • Labs izpildītājs – tam uzdod un viņš labi izpilda
  • Līderis – viņš pats visu sarunā, domā vairākus soļus uz priekšu, viņam uzticas, un tas dara vairāk nekā no viņa prasa. Taču šis līderis netiek augstākā līmenī dēļ zemas noturības pret stresu.
  • Līderis augstākajā līmenī var vienā dienā no multimiljonāra kļūt par lielu parādnieku. Bet pateicoties nepieķeršanās un savam raksturam, tas atdos savus parādus un uzbūvēs biznesu no jauna.

Ja arī Tu apsver iespēju veidot savu biznesu, atceries, ka Tev ir jābūt spējīgam pieņemt jebkādu notikumu attīstību un būt gatavam rīkoties atkarībā no vajadzības, darot to, kas jādara, ar beznosacījuma mīlestību.

Raksts radās iedvesmojoties no intervijas ar Rami Bleckt iekš Balance-TV.

Leave a Reply