DIEVS, CILVĒKS VAI DĒMONS: Kurš esi Tu?

DIEVS, CILVĒKS VAI DĒMONS: Kurš esi Tu?

Ir 3 rases, kas operē hindu mitoloģijā. Tās ir apzinātas, pašmotivētas būtņu rases.

Deva  (Dievu) – dzīvas būtnes, kas dzīvo “paradīzē”

Manushya  (Cilvēku) – Cilvēki, kas dzīvo uz zemes

Rakshasa (Dēmonu) – dēmoniskas cilvēku tipa būtnes, kas dzīvo Zemes citā pusē.

Principā šis rasu iedalījums ir tāds pats kā ziemeļu un grieķu mitoloģijā. Devas citās mitoloģijās būtu kā Odins, Jupiters, Freija. Rakšasu rase savukārt sasaucas ar titāniem grieķu vai milžiem ziemeļu mitoloģijā. Devas dzīvo paradīzē, kamēr Rakšasas dzīvo Neverlandā, kaut kur Zemes reljefā, zem zemes.

Devas ir nemirstīgi, savukārt Rakšasas ir mirstīgie, bet tiem ir superspējas, kas parasti piemīt nemirstīgām būtnēm un attiecīgi piemīt Devām arī. Cilvēks ir mirstīgs un nekādu spēju viņam nav, izņemot tīru gribu un spēju pielikt pūliņus.

Šīs ir tā saucamās navamšu dievības. Bet kādēļ tieši šādi? Varētu domāt, ka ir jābūt sarežģītākai, smalkākai sistēmai… Jā, viņi nav kolorīti (tur varētu būt kaudze ar dievībām kā Višnu, Šiva, Brahma utt.), bet ir svarīgi izveidot dziļu izpratni tieši par šim trim.

KO REPREZENTĒ ŠĪS 3 RASES?

Daudzi cilvēki varētu padomāt, ka piederēt pie Dievu rases ir lieliski, pie cilvēku ir Ok, bet pie dēmonu – slikti. Taču tas ir ļoti šaurs un sekls skatījums. Mums jāskatās, kas patiesībā notiek. Mēs strādājam ar planētu izpausmēm uz Zemes! Un tas nozīmē, ka, kad Dievi atnāk uz Zemes, viņi nav laimīgi. Mitoloģijā sanāk, ka, ja Dievs ir inkarnējies uz Zemes, tas ir rezultāts tam, ka viņš ir bijis nolādēts. Ja kāda planēta atrodas Dievu navamšā, to varētu uzskatīt par sodu – tas nozīmē, ka Dievam jādzīvo uz Zemes un priekš viņa tas reāli sūkā. Ņemot vērā šo, ir acīmredzami, ka, dzīvojot cilvēku pasaulē, vislabāk ir būt cilvēkam. Pie visiem vienādiem (kā nekad nav), dievi un dēmoni cietīs vairāk kā cilvēku rase.

Šīs rases reprezentē kopienas… Kas ir kopienas? Tā var būt laulība, ašrams, brahmačārī. Rases reprezentē ceļu, pa kuru ejam, kuram sekojam. Tas ir veids, kā mēs apzināti dzīvojam savu dzīvi.

Dievu ceļš = Radīt jaunu

Dievi ir uz ceļa, kur viņi vēlas darīt kaut ko unikālu, labāku un jaunu priekš cilvēces – tāds ir Dievu mērķis. Jā, viņiem ir grūti dzīvot šajā pasaulē, bet dzīvojot te, viņi tāpat dara brīnumus. Viņi meklē jaunus veidus, kā audzēt kultūru, vēlas atrast zāles pret vēzi utt. Viņi tic kaut kam, kas ļauj viņiem to darīt. Dievi grib DOT cilvēkiem.

Dievi nejūtas šeit kā mājās. Tas nozīmē, ka viņiem visu laiku būs sajūta, ka apstākļi nav tādi, kādiem tiem vajadzētu būt, un tieši tas viņiem liek domāt par potenciālām pārmaiņām, inovācijām.

Horoskops dod iespēju izvērtēt, vai cilvēks savā Dieva, Cilvēka vai Dēmona ceļā norealizēsies pozitīvā atslēgā vai arī nē.

Pozitīvs Dievs ceļa scenārijs: Dod cilvēkiem kaut ko jaunu un ir laimīgi par to. Arī pats Brahma ir bijis nolādēts, tādēļ nonāca uz Zemes un izdarīja te varenas lietas.

Negatīvs Dieva ceļa scenārijs: Nevar dzīvot šajā pasaulē, lidinās mākoņos, domā, bet izdarīt nekā nevar, idejas, kas rodas, ir nelietderīgas, vai neviens tās nesaprot, pat ja tās ir labas. Riebjas būt un darīt lietas šajā pasaulē, nespēj par sevi parūpēties. Zudušas dvēseles – meklē patvērumu alkoholā un narkotikās. Bērns Deva jutīsies slikti skolā, spēlējoties ar citiem bērniem, izvēlēsies spēlēt datorspēles, sēdēt pie TV.

Cilvēka ceļš = Būvēt un uzturēt

Viņi redz iespējas un būvē pasauli apkārt šai vīzijai. Viņi būvē organizācijas, lielus bankas kontus, būvē pilsētas, slimnīcas, kopienas.

Ja Dievs būs trakais zinātnieks, kuru pasaule nesaprot, kurš izgudro brīnumzāles pret kaut ko, tad Cilvēks būs tas, kas uztaisīs kopienu, reklāmu un šīs zāles izplatīs. Cilvēku rase ir pati produktīvākā no rasēm, kas reāli dara lietas.

Pozitīvs Cilvēka ceļa scenārijs: Būvē, ražo, dalās un bauda darba augļus.

Negatīvs Cilvēka ceļa scenārijs: Frustrācija. Strādā visu laiku, bet nenāk rezultāti. Nav novērtēts. Nespējīgs iet un kaut ko darīt vai jau padevies un vairs neko nedara.

Dēmona ceļš = Lauzt tradīcijas un robežas

Dēmoni var dzīvot šajā pasaulē, bet viņi vienkārši tai netic. Viņi dzīvo sabiedrībā, bet viņus nepamet sajūta, ka tas nav priekš viņiem… Tādēļ viņi lauzīs tradīcijas. Dēmoni ir kultūras tradīciju iznīcinātāji. Viņi nesekos tam, ko saka kāds cits – viņi neredzēs iemeslus to darīt. Tas nav jāskata tikai globāli – piemēram, indietis var apprecēt ārzemnieci, kas tradīcijā nav pieņemts, un ar to pietiek, lai tā būtu dēmoniska rīcība.

Pozitīvs Dēmona ceļa scenārijs: Lauž Status Quo un dabū laimīgas beigas. Pāriet jaunā laimes līmenī.

Negatīvs Dēmona ceļa scenārijs: Lauž tradīcijas vienkārši laušanas pēc. Bez pamatojuma un mērķa. Un tad, kad viņi it kā tradīciju salauž, viņiem tas nes negatīvas sekas un vispārējo nelaimi. Piemēram, indiešu meitene apprec ārzemnieku un viņš viņu sāk krāpt un uzvesties necienīgi, un visas viņas ģimenes negatīvās ekspektācijas piepildās. Vai tie var būt cilvēki, kas vienkārši ir problēmu radītāji pēc savas dabas.


Neviens no ceļiem nav labs vai slikts. Tradīcijas dažreiz vajag lauzt, tās nevar stagnēt. Kultūrai vajag augt un attīstīties. Dēmoni redz, kādus limitus uzliek esošā kultūra konkrētās situācijās, un viņiem ir drosme tos lauzt, kas rada apstākļus, lai vienā mirklī rastos cita kultūra.

Dieviem ir, ko dot – viņi var paskatīties uz lietām jaunā veidā un radīt ko labāku, skaistāku un tīri praktiski lietderīgu.

Un uz cilvēkiem viss turās, bez viņiem te būtu haoss.


Kā aprēķināt, kurš esi Tu?

Horoskops sastāv no 12 zīmēm, ko iedala smalkāk tā saucamajās Navamšās, sadalot visu šo 9 reizes smalkāk. Šādējādi sanāk, ka katrā zīmē ir 9 navamšas… Kopā sanāk 12×9= 108.

Nu tad, lūk, katras zīmes pirmā navamša ir Dievu, otrā ir Cilvēku, trešā ir Dēmonu, ceturtā ir Dievu, piektā Cilvēku utt. (Deva 1 4 7, Manušja 2 5 8, Rakšasa 3 6 9)

Ja skatās D9 (Navamša) karti, tad, ja planēta pamatkartē (D1) ir Dievu navamšā, tad tas nozīmēs, ka D9 viņa atrodas kustīgajā zīmē (Auns, Vēzis, Svari, Mežāzis). Ja D1 planēta atrodas Cilvēku navamšā, tad D9 tā būs nekustīgajā zīmē (Vērsis, Lauva, Skorpions, Ūdensvīrs). Un attiecīgi Dēmonisku planētu var atrast pēc tā, ka D9 viņa būs divējādā zīmē, kā Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks, Zivis. (Uz to norāda avots Brihat Parashara)

Uzģenerē savu karti šajā mājaslapā. Ievadot datus, uz ekrāna uzreiz parādīsies D1 un D9 kartes. Skaties, kur D9 kartē Tev atrodas Mēness. Priekš tā atrodi, kur D9 kartē ir rakstīts gaiši ziliem burtiem Ча, tad turpat uzvelc kursoru uz tā kvadrātiņa un Tu redzēsi šīs horoskopa zīmes simbolu, kuru nebūs grūti atpazīt (cerams). Tad atgriezies uz šo rakstu un konstatē, vai šī zīme ir kustīga, nekustīga vai divējāda.

Ja tev rodas kādi jautājumi, pievienojies vēdiskās astroloģijas iesācēju grupai SPIEŽOT ŠEIT un droši raksti savu jautājumu laika joslā.

 

Šis raksts ir mans brīvais tulkojums mana šī brīža mīļākā astrologa Ernsta Wilhelma video “Navamsha Deities”. Visu cieņu skolotājam.

This Post Has One Comment

  1. Nu re, es esmu dēmons, man jau likās aizdomīgi 😀

Leave a Reply