Ideāla vīra 10 baušļi

Ideāla vīra 10 baušļi

Šo baušļu autors laulībā dzīvo jau 22 gadus un par sevi saka, ka ir precējies vienreiz tikai pateicoties savas sievas žēlsirdībai. Viņa gan vairakkārt šo situāciju ir centusies izmainīt… Bija arī par ko! Tas savukārt ir radījis zināmu pieredzi šajā jautājumā, ar kuru viņš arī dalās speciāli vīriešiem radītā lekcijā, ko Jūsu ērtībai esmu izkonspektējusi un iztulkojusi.

1.      Attiecībā pret sievu ir jāizpauž gan rakstura stingrība gan arī maigums.

Vīrietim ir jāizpauž attiecībās ar savu sievu (un arī sievai attiecībā pret vīru) divu tipu īpašības – gan vīrišķās, gan sievišķās, bet tām nav jābūt proporcijā 50/50. Ja vīrietis izpauž tikai rakstura stingrību, tad visticamāk viņš ir tirāns, ar kuru nav iespējams sarunāties, kuram viss ir kantaini, viņš ir kā seržants, instruktors. Ja, piemēram, sieviete izpaustu 100% tikai sievišķās īpašības, tā būtu tāda kā lupata, kuru izmanto visi. Sievietei vīrišķās īpašības ir fatāli nepieciešamas, lai tā varētu pateikt Nē, varētu distancēties no cilvēkiem, kas viņai sagādā diskomfortu vai ciešanas.

Tātad, pieņemam, ka sievietei sievišķās īpašības pret vīrišķām ir nepieciešamas proporcijā 80:20, un vīrietim vīrišķās attiecībā pret sievišķām arī 80:20.

Kur vīrietim ir jāizpauž savas vīrišķās īpašības? Darbā, sociumā, karā, sportā, biznesā, uzbrukumā kāpņu telpā, ekstremālā situācijā, ugunsgrēkā utt.

Kur vīrietim NAV jāizpauž vīrišķās īpašības? Ar savu sievu!

Kādas ir sievišķās īpašības? Maigums, rūpes utt.

Vēdās ir rakstīts, ka vīrietim sociumā ir jābūt lauvai, bet mājās – jēriņam. Tikai stulbs vīrietis vēlas būt mājās lauva. Tā parasti notiek, ja vīrietis ir lūzeris sabiedrībā, tad viņš sāk izpaust savas vīrišķās īpašības ne tur, jo grib realizēties uz ģimenes rēķina. Realizējas caur tiem, kas ir vājāki tikai Jokainie (tā mēs viņus turpmāk sauksim). Normāli vīrieši tā nedara. Ja uznāk vēlme realizēties kā vīrietim, to vēlmi piepildīt ir pavisam vienkārši. Var iekāpt mašīnā, aizbraukt uz tuvāko sporta vai vēl labāk boksa klubu, un realizēties tur cīņā ar vietējo treneri 3 sekundēs. Vēl kā variants var doties pie vietējā bāra un ārā ejošiem jaunekļiem agresīvi uzprasīt aizpīpēt.

Mājās vīrietim ir jābūt zem tupeles un tikai patiesi stiprs vīrietis ir spējīgs būt zem tupeles.

ZEM TUPELES nozīmē, ka vīrietis ar sievu nesacenšas, un mājās viss vienmēr notiek pēc sievas scenārija.

Ja esat iecerējuši taisīt remontu, tad pēc kā scenārija visam jānotiek? Pēc sievas. Viņa izvēlas tapetes un visu pārējo, bet vīrietis izvēlas, kur lai dabū naudu, lai to visu realizētu. Un, ja sieva ir iecerējusi nojaukt kādu balstošo sienu, tad tas, ka to nevar izdarīt, jāpaskaidro ir ļoti maigi. Var arī sievai nepieciešamības gadījumā piekrist un pat izsaukt meistaru. Meistara paskaidrojums, kādēļ sienu nevar nojaukt, sievai šķitīs pārliecinošs, un vīrs nebūs sliktais.

Sieva drīkst sacensties ar savu vīru, jo viņš attiecībā pret viņu ir vecākais un tas nozīmē, ka viņai ir visas tiesības caur to realizēties. Jāsaka gan uzreiz, ka šī sistēma nedarbojas vienlīdzības gadījumā, kad laulātie pēc kārtas cep kartupeļus vai kārto māju.

Rezumējot – realizēties var tikai caur ‘vecākiem’ un tiem, kas ir stiprāki par tevi.

Sieviete nedrīkst paciest vīrieša necienīgo uzvedību un nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, ka viņš stāsta viņai (kā mazākai) savas problēmas. Pareiza rīcība šādā situācijā būtu nevis norādīt uz šo avotu vai mācīt tam, kā ir pareizi jādzīvo, bet vienkārši kaut kā nebūt aizbildināties un iet prom.

2.      Sieva ir jāliela vienmēr.

Par ko jāliela sieva?

Par visu. Sievietes pēc savas dabas ir mazāk pašpārliecinātas nekā vīrieši. Tām ir visādas vainas apziņas un nepilnvērtības kompleksi, zems pašvērtējums utt, tādēļ ir ļoti svarīgi sievu lielīt. Ja viņai ir zems pašvērtējums, tas nozīmē, ka to ir pazeminājis kāds no apkārtējiem, un vīra uzdevums ir šo te pašvērtējumu pacelt, jo viņš būs laimīgs tikai ar sievieti, kurai ir augsts pašvērtējums. Jokainie speciāli pazemina sievietes pašvērtējumu, lai justos augstāk par to. Vīrietis var būt laimīgs tikai tad, ja sieva ir laimīga, bet, ja viņai būs zems pašvērtējums, viņa automātiski būs nelaimīga.

Vīrieša dabu šajā kontekstā parāda anekdote, kur sēž oma ar opi, un šī viņam prasa, kādēļ viņš nesakot, ka viņu mīl, uz ko opis lepni atbild, ka vienreiz precoties jau to ir pateicis un paziņos, ja kaut kas būs mainījies. Taču sievietēm to vajag dzirdēt katru dienu. Un jau atkal vīrietis ir tajā pats ieinteresēts, jo, ja vīrs sievai neatzīstas mīlestībā pietiekami bieži, tad tā sāk viņam viskautko prasīt, piemēram, kārtējo krekliņu, kas maksā 2 viņa algas. Bet reāli viņai to krekliņu nemaz nevajag, viņa vienkārši vēlas noskaidrot, vai viņu joprojām mīl vai nē. Tādēļ arī, lai nevajadzētu tērēt naudu nevajadzīgās mantās, vajag sievai teikt, ka viņa ir pati skaistākā un ka mīli viņu, jo tā taču arī ir, jo tu pats viņu esi izvēlējies. Tava sieva ir tavs projekts!

Kas ir jādara, ja sieva kaut ko prasa?

Jāsaka: „Protams!” Ja viņa vēlas māju Jaunzēlandē, tad ir jāsaka, ka uz to ir jāpameditē un jānoskaidro, kas tur un kā, tāpat nekaitētu arī tūlīt pat ieiet Google un papētīt, kas notiek ar nekustamo īpašumu Jaunzēlandē. Un tas nekas, ka visticamāk nekad nevarēsi to atļauties. Atvērsi paskatīties kādu variantu, sieva ieraudzīs ciparu un visticamāk vairs nekad pie šis tēmas neatgriezīsies. 90% šāda tipa vēlmju vairs netiek pieminētas, kad vīrs ir piekritis meklēt variantus tās realizēt.

Ja vīrietis sievai atsaka un skaidro, kāpēc viņas vēlmes realizēt nav iespējams, pie vainas parasti ir hierarhijas neievērošana viņa ģimenē, kur māte ir nolējusi viņam savas negatīvas emocijas, tādēļ konfrontācijā ar sievu viņam vienmēr pirmā reakcija ir „es neesmu vainīgs”.

3.      Pienākumi un atbildības ir stingri jāsadala.

Ģimenē vīra un sieva pienākumi nepārklājas un tam jābūt stingri atrunātam, lai nebūtu nekādu domstarpību. Vīrietim ir jāpilda savi pienākumi un sievietei savi, un tie pienākumi ir acīmredzami. Ja kāds nevar iedalīt kādu konkrētu pienākumu, droši prasiet. Piemēram, trauku mazgāšana ir sievas pienākums. Acīmredzami. Vai tas nozīmē, ka tikai viņa vienmēr mazgās traukus? Nē. Ja sieva ir nogurusi un vīrs vēlas to iepriecināt, izpalīdzēt, tad viņš nomazgā traukus, taču no tā nemainās, kā pienākums tas ir. Cerams, tas ir skaidrs. Viens izpalīdz un otrs ir pateicīgs.

Ja vīrs palīdz sievai pildīt viņas pienākumus, tas ir vīrišķības rādītājs.

Iepirkties – kā pienākums tas ir?

Vīrieša! Sievietes pienākums ir sastādīt sarakstu, kas veikalā ir jānopērk, arī kur kas stāv, ja nepieciešams, bet iet uz veikalu ir vīrieša pienākums. Pasaules ekonomika ir mainīga, notiek inflācija… Vīrietim ir jāzina, cik maksā produkti. Tāpat arī veikt pirkumus internetā ir vīrieša pienākumus, kamēr sievietes pienākums ir izvēlēties, kas viņai patīk. Priekš sievietes saruna pa telefonu ar nepazīstamu cilvēku ir stresa situācija.

4.      Nekad nedrīkst kritizēt savu sievu.

It īpaši citu cilvēku klātbūtnē!

Vīrietim vienmēr ir jānostājas sievas pusē pat tad, ja viņai 100% nav taisnība. Ja vīrs nenostājas sievas pusē, tad faktiski tas nozīmē tajā brīdī, ka viņa nav precējusies. Tikai pēc tam ir jāatrod īsts brīdis un ar maigiem vārdiem jāizskaidro situācija. Un tas brīdis vienmēr būs aci pret aci.

Tāpat ir jābūt ļoti uzmanīgam ar saviem izteicieniem, jo var gadīties tā, ka tava pamatojuma vietā sieviete dzird vien „mani nemīl, mani nemīl, mani nemīl, neesmu precējusies, neesmu aizsargāta, mani nemīl”.

Ja sievieti pastāvīgi kritizē, tas var izraisīt:

 1. Depresiju, kā rezultātā viņa pārstāj dzīvot pēc grafika. Sieviete ir mierīga tad, kad viņa pamostas un skaidri zina, kas notiks šodien un vēl 10 gadus uz priekšu, un tas nav svarīgi, ka procesā viss var izmainīties. Bet, ja sieviete nezina, kāds ir dienas plāns, tā ir traģēdija. Ja sievietei ir depresija, viņa daudz kam neredz jēgu, piemēram, gatavot pusdienas ierastajā laikā. Viņai nojūk ierastais ritms un ēdiena pagatavošana, ēšana, ārā iešana, pilnīgi viss kļūst par vienu vienīgu stresa situāciju.
 2. Fiziskas slimības. Vīrietim stress ir labi, kamēr sievietei stress vienmēr izraisa slimības. Un vīrieša pienākums ir izveidot apstākļus, lai sieviete nebūtu stresā.
 3. To, ka sieviete kļūst noslēgta, dusmīga un frigida. Viņa kļūst frigida tāpēc, ka pārstāj vīrietim uzticēties. Viņu nevajag no tā ārstēt, viņa vienkārši ir jāsargā no stresa!
 4. To, ka viņa pārstāj cienīt pati sevi un  ka viņas pašvērtējums strauji pazeminās. Ja sievieti kritizē, viņa sāk vainot sevi, kamēr, ja kritizē vīrieti, tad vainīgi ir visi pārējie, tādēļ 99% psihologu pacientu ir sievietes, bet 99% cietumos un pāraudzināšanas iestādēs dzīvojošo – vīrieši.
 5. To, ka sieviete nolej savas negācijas uz bērniem. Ja sievieti kritizē, viņa vīram pārstāj uzticēties un vairs nevar atklāt tam savu sirdi, kas paredz negāciju noliešanu, un tādēļ tai neatliek nekas cits, kā noliet tās mazākajiem.
 6. Šķiršanās. Lai sieviete neaizietu šādā situācijā, viņas pašvērtējumam vajadzētu būt patiesi zemam. Un notiks tas tā, ka uzrādīsies kāds, kas viņu uzklausīs neko nerunājot pretī, un maksimums pēc mēneša viņi jau būs mīļākie.

Par ko vīrietis drīkst runāt ar savu sievu?

 1. Par to, cik viņa ir skaista un kā viņš viņu mīl;
 2. Par to, ko viņš konkrēti priekš viņas jau ir paveicis;
 3. Par to, ko viņš vēl taisās priekš viņas paveikt. (Ja kaut ko vēlies paveikt priekš savas sievas, tas vienmēr ir jāizrunā, lai noskaidrotu, vai tas viņai vispār ir vajadzīgs. Tas ietaupīs tev daudz naudas.)

Par ko sieva drīkst runāt ar savu vīru? Par visu! Tā saucās sirds atklāšana.

Ticiet man, ja katru dienu klausīsieties savā sievā, viņai nekas nebūs iekrājies, un tas aizņems vien 10 minūtes tava laika. Ja izvēlies savā sievā regulāri neklausīties, grūti brīži tavā laulības dzīvē ir garantēti.

5.      Jāatceras – sīkumiem ir liela nozīme!

Sievietei nav nopietnu lietu, sievietei viss sastāv no sīkumiem.

Jāatceras 14.februāris, jāatceras kāzu gadadiena utt. Var, piemēram, svarīgus datumus iekooperēt sava e-pasta vai soctīklu parolē, lai vieglāk atcerētos. Tāpat jāuzliek sev atgādinājumi par svarīga datuma tuvošanos jau mēnesi pirms lielās dienas, lai tās pienākšana nepārsteidz tevi nesagatavotu. Ja vēlies sievai svētkos uzdāvināt ziedus – uzliec atgādinājumu, citādāk aizmirsīsi.

Vēl ir jāsaprot tāda lieta kā vērtēšanas sistēma. Vīrietis domā, ka, ja viņš ir uzdāvinājis sievai ziedus, tā izjūt 1 vienību laimes, ja veļas mašīnu, tad 100 vienības, ja automašīnu, tad 1000 vienības, ja māju – 10000 vienības. Vīrietis domā, ka, ja viņš ir uzcēlis māju, tad sievai jābūt viņam par to pateicīgai turpmākos 8 gadus un sava pateicība visādi jāizpauž. Kā domā sieviete? Gan puķu pušķis, gan veļas mašīna, gan māja viņai izraisa vien 1 vienību laimes! Tas nozīmē, ka jau trešajā dienā pēc mājas iegādes sievai jāsāk nest puķes.

Piekāpties – tā ir vīrišķības pazīme. Kad vīrietis piekāpjas, viņš aug. Piekāpjas, paklusē, skatās un re, sieva ir nomierinājusies. Forša sajūta taču. Otrā variantā pastāsta tai, ka viņa ir stulba govs, kas nekā nesaprot, un vēl izpauž savu sašutumu par viņas raudāšanu. Kāda ir sajūta? Forši ir nolikt 48kilogramīgu sievišķi? Ja tev liekas, ka forši, nu tad tu esi Jokainais.

6.      Sievas vajadzību būt ar Tevi nedrīkst ignorēt.

No vienas puses sieviete precas, lai 24/7 būtu precējusies, bet no otras – ja būsi viņai blakus 24/7, viņa nojūgsies, un šis te paradokss tev savā galvā ir jāsagremo. Reāli vīrietis ir mājās nomodā kādas 4 stundas dienā, no kurām vēl stunda viņam jāpavada pašam ar sevi, un tas arī ir optimāli. Strādāt mājās nav opcija, jo sievas acīs tu nestrādā, un viņa centīsies tevi pielikt pie darba, uzkārt tev kaklā bērnu, vai arī viņai būs vienkārši garlaicīgi un viņa gribēs parunāties. Un tur neko nevar darīt, tāda ir sievietes daba.

Pieredzējis vīrietis zina – sievai jāvelta laiks katru dienu. Jādod viņai iespēja izrunāties, lai viņa var pastāstīt, ka šodiena ir bijusi tāda jocīga un smaga diena… Viss sākās ar to, ko viņa redzēja sapnī, tad viņa kaut ko domāja, tad viņa kaut ko apēda, tad kāds piezvanīja, tad viņa kaut ko izlasīja utt. Tev jāsaprot, ka, lai sieviete atbrīvotos no savām problēmām, viņai tās ir jāizrunā gluži tāpat kā tev vajag problēmas pārdomāt. Tādēļ vīrietim ir jādod sievietei iespēja izrunāties, bet sievietei ir jādod vīrietim iespēja pabūt vienam.

Kā pareizi klausīties sievā?

Tev ir jābūt spējīgam klausīties divos režīmos, no kuriem vienā tu esi vienkārši terapeits – tu klausies un nerunā, necenties iegremdēties (to nespēj neviens), mēģini atcerēties 2-3 sižetlīnijas, nedari neko citu un centies neaizmigt, ik pa laikam ar kādu vārdu vai frāzi iedvesmojot sievu turpināt stāstīt. Vienā mirklī viņa pateiks, ka jābeidz runāt vai jāsāk kaut ko darīt, un tāda restartējusies aizies prom. Nemēģini risināt viņas problēmas, ja viņa tev stāsta, ka viņas draudzene ir kaut ko negrēkojusies. Ja teiksi, ka draudzene ir neadekvāta un jābeidz ar viņu komunicēt, beigās būsi stulbenis, ar kuru nevar normāli parunāties.

Otrā variantā viņa atnāk pie tevis ar problēmu, tad problēma ir jārisina. Un tā ir jāatrisina obligāti. Ja nevari to atrisināt uzreiz, pieraksti, lai neaizmirstu. Veido savu solījumu sarakstu un izsvītro, kad izpildi kādu no solījumiem.

Ja vakarā sieva staigā neapmierināta un neiet gulēt ierastā laikā, tas visticamāk nozīmē, ka viņa nav izrunājusies. Vienkārši paprasi viņai, kas uz sirds? Pēc 10 minūtēm viņa gulēs.

Nekad nepārmet sievai lielo runāšanu. Un atceries, ka viņas neadekvātās draudzenes, mamma un Facebook atvieglo tavu ikdienu.

7.      Jādara viss iespējamais, lai sieva justos droši.

Stabilitātes un drošības sajūta ir galvenās sievietes vajadzības ģimenē. Tuvākajiem 100 gadiem ir jābūt saplānotiem.

Drošības sajūta tai rodas, ja vīrs interesējas par viņas ikdienu. Vīra tiešais pienākums ir klausīties sievā, nevis apčamdīt to pēc vakara ziņām.

Vīrietis nevar būt drošs un pārliecināts vienmēr, tāpat kā armija nevar būt vienmēr mobilizēta. BET! Viņš var tāds izskatīties! Ja vīrietis izskatās drošs un pārliecināts, sieva no tā kļūst mierīga, bet tas, ka sieva ir mierīga, pataisa vīrieti pa īstam drošu un pārliecinātu.

Vīrietim svarīgi realizēt 3 lomas:

 • Līderis;
 • Aizstāvis;
 • Apgādātājs.

Ja viņš nevar tās realizēt ar sievu, viņš meklēs kādu citu, ar ko tās realizēt.

Lai vīrietis varētu realizēt savas 3 lomas, jābūt apmierinātām 3 viņa vajadzībām:

 • Būt vajadzīgam;
 • Būt brīvam (viss, ko viņš dara, viņam jādara no brīvas gribas);
 • Būt pieņemtam (nemēģiniet viņu izmainīt, vīrietis mainās tikai tad, kad pats ir nolēmis mainīties).

8.      Pret sievas garastāvokļa maiņām jāizturas ar sapratni.

Sieviete pēc savas dabas ir mainīga – tā ir norma, to nevajag censties mainīt, viņas visas ir tādas. Ja tev šķiet, ka tava sieva ir nelīdzsvarota histēriķe, tad atklāšu tev noslēpumu – VIŅAS VISAS IR TĀDAS.

Un te jāpiemin vēl viena būtiska vīriešu un sieviešu atšķirība. Vīrietis krīzes pārcieš vienatnē, kamēr sievieti nekādā gadījumā nedrīkst atstāt vienu, pat ja viņa sūta tevi prom. Vari aiziet uz 10 minūtēm maksimums un tad nāc atpakaļ. Nedomā par viņu, kā par sevi. Ja tu gribētu, lai tevi liek mierā, kad jūties slikti, tas nenozīmē, ka viņai ir vajadzīgs tas pats.

Saka, ka, kad problēma ir vīrietim, viņš iet alā, bet, kad problēma ir sievietei, viņa nolaižas akā. Alā jāiet vienam un akā jālaižas ar viņu kopā, tad viņa zina, ka viņa nav pamesta, ka viņu mīl. Ja sievieti atstāj vienu, viņas problēmas pareizinās ar 100.

Ko darīt, ja sieva grib pabūt viena pati? Nemēģini ar sievu vienoties, tas nebūs iespējams. Sievietes ‘Jā’ ir 74 nozīmes, ‘Nē’ ir 86 nozīmes un ‘Nezinu’ 98 nozīmes. Vienkārši iegaumē – ja sievietei ir slikti, viņu nevar atstāt vienu pašu, jo no tā būs tikai sliktāk.

Ja vīram ir problēmas – lieciet viņu mierā! Nevajag prasīt, vai viņš joprojām jūtas slikti un vai ir kādi uzlabojumi! Saproti, sieviete tā dara, jo sagaida to pašu no tevis, kad viņai ir slikti.

Sieviete ir tā radīta, ka ir periodi, kad viņa ir absolūti neciešama. Vienīgais variants, ko darīt ar to, ir – paciest. Nevajag viņai skaidrot, kāpēc viņai nevajadzētu būt neciešamai. Attiecībās mēdz būt slikti periodi un tas ir normāli.

9.      Jāatbalsta sieva viņas centienos stiprināt Jūsu savienību.

Tādas viņas ir. Viņas visu laiku vēlas lietas izmainīt, uzlabot. Ja viņas kaut kas neapmierina attiecībās, viņas meklē palīdzību grāmatās, pie psihologiem, garīgās tradīcijās.

Vīrieši ir citādi. Ja sistēma darbojas, tad viņi nekad to nemainīs. Viņi nekad neņems kredītu un no darba brīvu nedēļu, lai pārlīmētu apnikušās tapetes. Un jā, tu to nesapratīsi, bet, ja sieva ir sākusi apmeklēt kādas lekcijas, samaksā par tām. Lai viņa darbojas. Nevajag viņai teikt, ka tur stāsta muļķības. Protams, vīrieša dabā ir pretoties, jo tas aizskar pašlepnumu, ka kāds cits māca tavu sievu. Bet īsts vīrietis ir iecietīgs, tādēļ sievu atbalsta, piešķirot viņai budžetu potenciālai attiecību uzlabošanai, un ar interesi noklausās lekcijas atstāstījumu. Tas ir tāpat kā ar šopingu… Vieds vīrs zina, ka nepietiek ar to, ka viņš ir nopircis sievai jaunu apģērba gabalu, vēl ir jānoorganizē pasākums, kur var to nodemonstrēt, tikai tad pirkums ir nofiksēts.

10. Jāizzina savas sievas īpašās vajadzības un jāpieliek pūles, lai tās apmierinātu.

Nav divu vienādu sieviešu. Klausies viņā un apmierini tieši viņas vajadzības. Visas sievietes nevar ielikt vienā maisā, pat viena un tā pati sieviete visu laiku mainās. Vienu dienu tu viņai atnes rožu pušķi un viņa ir pārlaimīga, pasakās tev, liek tās vāzē pašā redzamākajā vietā un liek bildes Instagramā un Facebookā. Otru reizi tas pats. Tev liekas, ka esi atkodis sistēmu, bet trešajā reizē dabū ar pušķi pa seju. Sieviete ir mainīga, tādēļ nevadies pēc receptēm, kurām teorētiski vajadzētu derēt visām.

Pirmajā brīdī var šķist, ka viņas vēlmes un vajadzības ir nebeidzamas un iracionālas, un rodas šaubas, vai tās vispār ir izpildāmas. Nesatraucies, tās ir izpildāmas. Saka, ka, ja Dievs ir iedevis bērnu, tad iedos arī priekš bērna. Tas pats ar sievu. Atceries – vīrietis neko nevar iedot sievietei, kas nebūtu viņas. Vīrs ir sievas karmas izpildītājs, starpnieks, kas atnes viņai to, ko viņa pati ir nopelnījusi, un vēl saņem par to pateicību.

Cienot viņas neloģiskumu un viņas vēlmju nozīmīgumu, pieņemot viņu tāda, kāda viņa ir, tu liec viņai justies izredzētai, un tātad – LAIMĪGAI! Un, esot kopā ar laimīgu sievieti, vīrietis nevar būt nelaimīgs.

 

 

Lekcijas autors: Satja Das (Sergejs Jakovļevs)

Pierakstīja, tulkoja, rediģēja: Tīlija Klusa

Leave a Reply