Kas vajadzīgs vīrietim attiecībās jeb Nemēģini viņu pārveidot

Kas vajadzīgs vīrietim attiecībās jeb Nemēģini viņu pārveidot

Vīrietim ģimenē ir 3 pamata lomas:

  1. Līderis
  2. Aizstāvis
  3. Apgādātājs

Ja vīrietis savā ģimenē nevar realizēties kā līderis, aizstāvis un apgādātājs, tad viņš nejūtas pilnvērtīgi. Un ne velti, jo citi vīrieši diez vai viņu uzskatīs par pilnvērtīgu, arī citas sievietes viņu neuzskatīs par pilnvērtīgu un, protams, arī pats viņš sevi par pilnvērtīgi realizējušos vīrieti neuzskatīs. Nespēt izpildīt šīs lomas – tās ir vīrieša bailes.

Bez lomām vīrietim vēl ir 3 pamata vajadzības:

  1. Būt vajadzīgam.

Ja vīrietis kļūst nevajadzīgs, viņš var pat nomirt. To var novērot, kad vīrietis aiziet pensijā – ja viņš nav nevienam vajadzīgs, tad tas atrod nodarbi, piemēram, iet sargāt kādu objektu, vai arī ātri vien izdziest. Ja vīrietis nav vajadzīgs, tad viņa dzīvei nav jēgas.

2. Būt brīvam.

Sievietes šo vajadzību saprast nevar, jo viņām šķiet, ka, ja viņu vīrietis būs brīvs, tad viņš automātiski būs seksuāls maniaks, dzērājs un narkomāns. Daudzas sievietes uzskata vīriešus par dzīvniekiem, kuri tikai uz īsa pavadiņa spēj līdzināties cilvēkiem.

3. Būt pašam. Būt tādam, kāds viņš ir, kāds viņš ir radīts.

Lai vīrietis varētu izpildīt savas lomas, ir nepieciešams nodrošināt, ka ir apmierinātas viņa vajadzības!

Saka, ka, lai attiecības būtu laimīgas, sievietei vīrieti vajag ļoti labi saprast un mazliet mīlēt, savukārt vīrietim sievieti vajag ļoti stipri mīlēt un tikai mazliet saprast (jo tas nav iespējams).

Tātad viens no galvenajiem priekšnosacījumiem attiecībās ar vīrieti ir pieņemt viņu tādu, kāds viņš ir. Bet, ko tad nozīmē “pieņemt tādu, kāds ir”? Jautājums ir it kā banāls, bet neviens atbildi īsti nezina.

Ko nozīmē “pieņemt tādu, kāds ir”?

“Pieņemt tādu, kāds ir” nozīmē saprast, ka vīrietis ir tādi pati dzīva radība kā citas – viņš ir cilvēks, kas sastāv gan no trūkumiem, gan no tām īpašībām, par ko mēs viņu apbrīnojam. Nu tad, lūk, cilvēku par viņa priekšrocībām vajag slavēt, bet viņa trūkumus vienkārši vajag ignorēt.

Daudzas sievietes nesaprot, kā tas ir “slavēt vīrieti”. Tas ir tāpat, kā daudzi vīrieši nezina, kā vajag mīlēt sievieti… Vet to vajag noskaidrot! Mīlēt vīrieti – tas nozīmē viņu apbrīnot, viņu novērtēt, ar viņu lepoties, viņu cienīt, viņam pateikties. Ja sieviete to nedara, bet saka, ka mīl, tad tā ir tukša skaņa.

Vīrieša trūkumus vajag ignorēt, bet sievietes tā vietā vīrieti par katru cenu vēlas izmainīt.

Kādi tad ir trūkumi, ko tik dedzīgi cenšas izmainīt sievietes?

Personīgi ieradumi. Jo viņš nepareizi ēd, nepareizi izturās sabiedrībā, nepareizi sevi kopj utt. Viņš var būt ātri aizkaitināms, neakurāts, nepieklājīgs, neizglītots, viņš var lamāties, var iedzert, var spēlēt datorspēles. Jāizmaina tas, kā viņš pavada brīvo laiku, jo viņš pārāk ilgi sēž pie televizora vai datora, vai vannas istabā, vai tualetē. Viņš var pavadīt pārāk daudz laika ar draugiem. Ja ne pārāk ilgi, tad ar nepareiziem draugiem. Viņš var nepieņemt tavas draudzenes (‘tas nekas, ka tev viņas nepatīk, bet tās taču ir manas draudzenes!’ ). Viņš var pārāk bieži sportot. Vai pārāk reti sportot. Viņš var būt pārāk aizrāvies ar garīgumu vai arī pilnīgi bezdievīgs.  Viņš var nepildīt savus mājas pienākumus vai pildīt tos nesaskaņā ar dotām instrukcijām. Viņš var būt slinks un bezatbildīgs. Viņš var pārāk daudz runāt. Vai pārāk maz runāt. Viņš var būt pārāk uzbāzīgs vai netaktisks, vai arī par maz interesēties par apkārtējiem. Viņš var runāt pārāk skaļi vai pārāk klusi. Viņam var būt nepareizas idejas un mērķi, viņš var par maz vai par daudz nodarboties ar pašizaugsmi. Viņam var būt nepareiza attieksme pret finansēm… Viņš var pelnīt par maz. Ja pelna daudz, tad noteikti nepareizi tērē. Ja pareizi tērē, tad nepārrunā tēriņus ar savu sievu. Ja konsultējas ar sievu, tad pelna tomēr nepietiekami, lai plānus īstenotu. Viņš var nemācēt pārvaldīt finanses un viņai viss jāņem savās rokās. (Bet, ja viņa paņem visu savās rokās, tad nogurst. Bet atslābināties un atdot pārvaldīšanu vīra rokās nevar, jo viņš taču nekā nejēdz.) Viņš noteikti nepareizi izturas pret bērniem. Viņš var negribēt bērnus vai gribēt pārāk daudz bērnu. Var sataisīt bērnus, bet tad negribēt pavadīt ar viņiem laiku. Ja viņš pietiekami laika pavada ar bērniem, tad viņam nepietiek laika nopelnīt naudu, lai bērniem būtu pienācīgi dzīves apstākļi. Un tā tālāk.

Jebkādi centieni izmainīt kaut ko no iepriekš minētā automātiski ierobežo vīrieti un neļauj viņam būt brīvam būt tādam, kāds viņš ir. Taču sievietes to nespēj saprast laikā, kad pašas arī nevēlotos, lai kāds mēģinātu viņas izmainīt. Cilvēkiem vispār nepatīk, ja viņus mēģina izmainīt. Un viņus patiesībā arī nemaz nevar izmainīt, ja vien viņi paši nenolēmj, ka grib mainīties. Tad, kad vīrietis vēlas izmainīt sievieti, loģiski ka tas rada tādu reakciju, kā dusmas, sašutums, aizvainojums un attiecības no tā brūk. Loģiski arī ir tas, ka, mēģinot izmainīt vīrieti, iznākums ir tieši tāds pats.

Patiesībā gan vīrietis, gan sieviete attiecībās var izmainīties, taču tās izmaiņas ir jāveicina ne ar tādām metodēm, pie kādām mēs esam pieraduši.

  • Kāpēc sieviete vēlas izmainīt vīrieti? Viņa paša labā! Protams, mazliet arī priekš sevis, bet galvenokārt priekš viņa, lai uzlabotu viņa veselību, viņa dzīves kvalitāti utt.
  • Kāpēc mainās vīrietis? Ja kaut kas vairs nestrādā, kaut kas ir salūzis. Vīrietis nekad nemainīsies, ja viss viņa sistēmā darbojas.
  • Kāpēc nevajag mēģināt izmainīt vīrieti? Pirmkārt, tas nestrādā. Aksioma. Otrkārt, tas radīs strīdus. Lai arī kādus vārdus jūs izvēlētos, efekts būs negatīvs. Pretestība, neapmierinātība, dusmas. Rezultātā arī atdzisīs jūtas pret sievu.
  • Kā sieviete var palīdzēt vīrietim izmainīties? 1) Nodarboties pašai ar sevi, lai nav laika mainīt vīrieti. 2) Likt viņu mierā, ļaut viņam būt brīvam. 3) Novērtēt un apbrīnot viņa labās īpašības. Jo tādas viņam ir, ja jau esat sagājuši kopā. Varbūt agrāk viņam tādas ir bijušas, bet ir pazudušas jūsu kopdzīves laikā? Tad der aizdomāties, kā tas nākas, ka ar tevi kopā vīrietis pārstāj rādīt savas labākās šķautnes? Vēl var gadīties tā, ka labo īpašību nav bijis, bet sieviete cerēja, ka, esot ar viņu kopā, labās īpašības parādīsies. Nu ko, ja jau esi nonākusi punktā, ka jau redzi, ka neparādījās, tad… Un varbūt tev tagad izklausās, ka autors pie visa vaino sievietes, bet iztēlojies apgrieztu situāciju – vīrietis saka, ka viņa sieva ir muļķe. Tad rodas jautājums, vai viņa jau tāda bija pirms kāzām? Ja jā, tad rodas nākamais jautājums: kas tu esi iztēlojies, ka esi apdāvināts koučs, motivātors, pedagogs un viņa ar tevi kopā paliks gudra? Un, ja viņa pirms kāzām bija normāls cilvēks, tad kādiem interesanti ir jābūt apstākļiem jūsu ģimenē, lai tajā princese pārvērstos par krupi? Tas, kāds cilvēks ir ar jums kopā un kā viņš uzvedas, tā ir 100% jūsu atbildība.

!! Ar cilvēkiem notiek dzīvē tikai tas, ko viņi ir vai nu nopelnījuši vai arī pieļāvuši !!

Trešā nianse – nekad nepaciet necienīgu uzvedību

Mēs esam noskaidrojuši, ka sievietei ir redzami un dzirdami jānovērtē vīrieša labās īpašības un jācenšas neievērot vīrieša trūkumus, taču ir vēl viena nianse – sievietei nekad ne pie kādiem apstākļiem nav jāpacieš vīrieša necienīga uzvedība. Nepārprotiet, tā nav jāmēģina aktīvi izmainīt, vienkārši tas, ka man šāda uzvedība nav pieņemama, ir jādara zināms uzreiz tajā pašā brīdī. Ja tu esi sevi cienoša sieviete, tu nekad necietīsi necienīgu attieksmi pret sevi ne no sava vīrieša, ne arī no kāda cita, vai tas būtu draugs, kolēģis vai tālāks vai tuvāks radinieks. Ja kāds uzvedas necienīgi, tad tu, vai nu ar šo cilvēku nekomunicē vai dari to zināmu. Taču te rodas 2 jautājumi: Kas ir necienīga uzvedība un ko nozīmē “nepaciest”?

Ar ko tad atšķiras necienīga uzvedība no trūkumiem? Lieta tāda, ka tad, kad vīrietis ir kaut kā nebūt rīkojies, sievietei būtu jādod atgriezeniskā saite, vai tas ir vai nav Ok. Ja vīrietis nesaņem nekādu atgriezenisko saiti, tad viņš automātiski pieņem, ka tā rīkoties ir Ok. Tad šīs rīcības tiek pieskaitītas pie trūkumiem un sieviete tos turpmāk pacieš (ja tu esi klusējusi un cietusi gadiem un tagad pēkšņi atjēdzies, ka tā taču nevar, tad tur nekā izdarīt vairs nevar, ir par vēlu – ir viens risinājums, kas būtu šķirties un sākt attiecības no sākuma šoreiz ar zināšanām). Ja sieviete reaģē uz rīcību un saka, ka ar mani tā nedrīkst, vīrietim uz to arī kaut kā jāreaģē… Iedomājaties, ja jūs aptur ceļu policija, viņi var jums pastāstīt noteikumus, kurus ar viņiem pārkāpt nedrīkst – nedrīkst braukt dzērumā, nedrīkst šķērsot nepārtraukto līniju utt. Viņi iedod vadlīnijas, noteikumus, kurus ievērojot un satiekot ceļu policiju atkal jūs abi jutīsieties labi. Jūs varbūt apturēs, bet nekas slikts nenotiks. Un, ja būsiet pārkāpis kādu noteikumu un jūs apturēs, tad jūs uztaisīsiet vainīgu seju un ļoti nožēlosiet izdarīto, un būsiet gatavs par savu pārkāpumu samaksāt. Tad izdarīsiet secinājumus un nākamreiz būsiet uzmanīgāks. Tātad necienīga uzvedība ir tāda uzvedība, kas jums nešķiet pieņemama un par ko ir informēts otrs cilvēks.

Ko nozīmē “nepaciest”? “Nepaciest” nozīmē ļoti labi saprotot savu vīrieti izvest viņu no komforta zonas. Kādam pietiek ar aizrādīšanu, bet kādam var teikt 100 reizes un nav nekāda rezultāta. Tas nozīmē, ka šo cilvēku ‘pateikšana’ neizved komforta zonas. “Nepaciest” nozīmē, ka vīrietis saprot, ka viņam ir iespringums no radušās situācijas. Tas var nozīmēt pateikt, apvainoties, negulēt, nepildīt mājas pienākumus, aizbraukt, izdzīt. Viss atkarīgs no situācijas. Skaidrs, ka, ja jūs sit, tad tur ne līdz runāšanai. Tur jāšķiras. Tāpat, ja cilvēks ir alkoholiķis vai narkomāns. Tāpat, ja cilvēks jūs krāpj. Obligāti ir jāreaģē, ja sievietei jebkādā veidā ir jāpilda vīrieša pienākumi. Ja sieviete pilda vīrieša pienākumus, tad viņa nav precējusies. Ja pateici A (sāki pildīt vīrieša pienākumus), tad saki arī B…

Šis raksts veidots pēc vaišnāva un ģimenes psihologa Satja Das lekcijas un turpinājums par attiecību tēmu noteikti sekos. Ja jums ir problēmas attiecību jomā un jūs saprotat krievu valodu, lūdzu, klausieties Satja Das viņa youtube kanālā. Harē Krišna!

Leave a Reply