Kur rast enerģiju un kur tā pazūd?

Kur rast enerģiju un kur tā pazūd?

Gadās tā, ka atrodam sevi stāvoklī, kad enerģijas dzīvot tā, kā gribās, pietrūkst. Mēs varam lasīt grāmatas par to, klausīties lekcijas, apmeklēt treningus un pat ieviest apgūto savā dzīvē, bet enerģijas pieplūdums izrādās ļoti īslaicīgs… Izrādās, ka, lai mums būtu enerģija, mums nemaz nav jāmeklē vietas, kur to var iesmelt. Pirmais, par ko ir jādomā, ja enerģijas pietrūkst – vai nav noplūde? Tas ir tāpat kā gadījumā, ja mājās ir auksti… Nav jēgas domāt par veidiem, kā labāk nosiltināt sienas, ja nav jumta – ja jumts būtu, iespējams nemaz nevajadzētu tērēt resursus sienu siltināšanā, jo jau tāpat būtu silts.

Izšķir 4 enerģijas uzkrāšanas līmeņus

Fiziskais

Kur tērējas enerģija šajā līmenī?

Uz ēdiena pārstrādāšanu. Pēc ēšanas parasti ir nevis enerģijas pieplūdums, bet gribās pagulēt. Vajag mazāk ēst.

Ja ir liekais svars. Holesterīns – asinīm grūti pārvietoties.

Piesārņots organisms – regulāri ir jāveic organisma tīrīšana. Ir tīrīšanās procedūras ar mērķi attīrīt zarnas, aknas, žulspūsli… Variantu ir daudz.

Uz kustēšanās, uz seksu…

Nepareizas stājas dēļ var būt saspiests kāds nervs.

Saspringti muskuļi – masieris var sataustīt, tajās vietās sāp – vajag iet uz jogu, var iet uz pirti.

Pārāk mīksta gulta.

Ja netiek ievērots režīms – jāiet gulēt 22 un jāceļās pirms 6. (Vīrietis ceļas, jo vajag. Sieviete ceļas, jo gribās – savādāk degradēsies, nogurs, skums – vajag celties, lai darītu to, kas dara laimīgu.)

Un galu galā nevajag tā atpūsties, ka pēc tam no atpūtas jāatpūšas…

Ja ir grūti, nepietiek enerģijas – tas nozīmē, ka tā tiek tērēta NE-TUR.

Dzīves likums – ja jums ir grūti, tad jūs kaut ko darāt nepareizi.

Turēt savu ķermeni kārtībā ir saprāta pazīme.

Ēteriskais

Jāelpo ir pareizi! Pirmkārt ir jāelpo caur degunu. Otrkārt – izelpai ir jābūt garākai par ieelpu. Daudzi cilvēki baidās no jogas, jo tā parāda, ka mūsu ķermenis ir salauztā stāvoklī – tu nevari pareizi elpot, tu nevari normāli apsēsties…

Lai ēteriskā līmenī mēs būtu normā, vajag brīvdienās braukt ārā no pilsētas, būt harmonijā ar dabu, smelties enerģiju no zemes, no jūras.

Astrālais

Šeit enerģija tiek zaudēta negatīvu emociju dēļ – agresija, stress, greizsirdība, iekāre, neatrisinātas problēmas, dusmas, pesimisms, depresija, iekšējie konflikti, pieķeršanās, citu cilvēku emocijas, ienaidnieki, bezmiegs, slikti sapņi, miegs nepareizā laikā utt.

Ko darīt ar negatīvām emocijām? Tur ir 2 opcijas –

izdzīvot vai noglabāt.  Un izdzīvot arī var pareizi vai nepareizi… Bet tas lai paliek kādam citam rakstam…

Mentālais

Kur aizplūst enerģija mentālajā līmenī?

Nemierīgs prāts, liels domu apjoms, nespēja apzināties sevi kā kaut ko atsevišķu no šīm te domām. Sliktas emocijas var rasties no sliktām domām!!!

Cilvēks var ciest 3 veidos:

  • No augšējiem (tiešā nozīmē) spēkiem: lietus, ziema, cunami
  • No citām dzīvām radībām: odi, kaimiņi, vīrs, ceļu policija
  • No prāta!

Modernais cilvēks visu savu enerģiju novirza uz to, lai viņam nevajadzētu ciest šajos te divos pirmajos veidos: mēs pērkam siltu apģērbu, siltinām māju, pērkam auto gan, lai nevajadzētu pa slapjdraņķi soļot uz pieturu, gan lai nevajadzētu saskarties ar citiem cilvēkiem sabiedriskajā transportā, sapelnām naudu, uzceļam māju, lai aiz sienas nav kaimiņu, izšķiramiem, kukaiņus noindējam. Un tad, kas notiek? Visas paredzētās ciešanas sāk nāk caur prātu. Ir tāda likumsakarība – valstīs, kur ir visaugstākais dzīves līmenis, ir arī vislielākais pašnāvību skaits.

 

Cilvēks sastāvs no 9 sastāvdaļām:

1. ūdens 2. uguns 3. zeme 4. gaiss 5. ēters

6. prāts – darbojas kategorijās patīk/nepatīk, garšo/negaršo

7. saprāts – var savaldīt prātu, paver iespēju sevi ierobežot, saprot, ka tas ir kaitīgi, tam būs sliktas sekas, “nepatīk, bet Vajag”

8. viltus Ego – tas ir tad, kad mēs starp savu ķermeni vai savu prātu un sevi liekam vienādības zīmi

9. dvēsele – tas, kas mēs patiesībā esam.

Prāts ir muskulis, kuru vajag trenēt. Kontrolēt prātu = attīstīt saprātu, bet to var, savukārt, izdarīt izmantojot šīs divas metodes:

  • Ikdienas meditācija
  • Svēto rakstu lasīšana

Prāts regulāri ir jāmērcē sarunās un literatūrā par garīgo, lai tas varētu transformēties. To salīdzina ar metāla stieni, ko var sakarsēt, ieliekot to ugunī – tas uz laiku iegūs uguns īpašības, bet arī atdzisīs samērā ātri.

Garīga attīstība notiek tad, kad šādas te garīgās apstarošanas ir vairāk kā materiālas (kā radio, TV, sadzīviskas sarunas, liela daļa ‘kultūras’ diemžēl, arī ēdiena izvēle turpat).

Stiprs, attīstīts saprāts visu šo sistēmu apzinoties sāks eksperimentēt ar dažādām praksēm un eksperimentālā veidā nonāks pats līdz apziņai, ka tā arī ir.

 

Iedvesmojoties no Satja Das

Leave a Reply