Laba karma?

Laba karma?

Ja cilvēkam ir laba veselība, vai tā ir laba karma? Jā. Un nē. Ja kādam ir laba veselība, tas nozīmē, ka viņš var sēdēt pie datora, nesportot, nepieturēties pie diētas, režīma, pīpēt vairāk gadus kā citi, dzert vairāk litrus kā citi, un tas viss viņu agrāk vai vēlāk pataisīs par slimu cilvēku, kamēr tāds, kas klepo no tabakas dūmiem, nedzer, jo kuņģis deg, sporto, jo mugura sāp, atsakās no kviešiem, jo vēders pūšas, iet laicīgi gulēt, lai atjaunojas nobeigtā nervu sistēma, pēc daudzu grūtību pārvarēšanas otrā dzīves daļā varēs sevi saukt par veselīgu uz pārējo cilvēku fona.

Ja cilvēkam ir skaists ķermenis, seja, vai tā ir laba karma? Domājiet paši. Par skaistu meiteni cīnīsies vairāki puiši un viņa izvēlēsies uzstājīgāko, un droši vien nepamanīs to kluso puisi, kas zolīdi pagājis malā, redzot šo burzmu. Laulībā būs grūtības, tā visticamāk izjuks, jo pielūdzēju netrūkst. Bet, ja meitene ir ne pārāk glīta, tad viņas iespējas nodzīvot mūžu ar vienu cilvēku ir daudz augstākas – tā saprot, ka vajag strādāt pie tām attiecībām, ko Dievs savā dāsnumā ir iedevis. Arī skaistam puisim būs grūti atteikt pielūdzējām un aktīvā dzimumdzīve salauzīs viņa likteni, jo ar visiem partneriem ir saistība uz mūžu – tiek pārņemta daļa otra cilvēka karmas, kas apriori ir negatīva.

Ja vecāki bērnam ir gatavi pastāvīgi materiāli palīdzēt, vai tā ir laba karma? Nesen skatījos raidījumu par vienu dabas parku, kur viņi uzņemas rūpes par lāčiem, kuri bija palikuši bez vecākiem. Nokļūst viņi tur tā – ēdiena meklējumos nāk uz apdzīvotu vietu un cilvēki, labu gribēdami, lācēniem-bāreņiem šad tad pienu iedod vai citu barību, tādējādi viņi tos pataisa par nespējīgiem izdzīvot brīvībā. Bieži vien vecāki, kas atrodas kaisles gunā un ir tendēti uz visa baudīšanu, grib arī no saviem bērniem gūt maksimālu baudu, tādēļ tie bērnus nevis izaudzina un palaiž, bet patur sev blakus. Savukārt bērni cieš no motivācijas trūkuma, nespēj pāriet no pusaudža attīstības līmeņa uz augstāku, rezultātā nespēj izveidot normālas attiecības, karjeru, nespēj sevi realizēt.

Ja Tu šodien no drošiem avotiem uzzinātu, ka Tev nekad nebūs sava dzīves vieta, Tu nekad neapprecēsies, Tev nebūs bērnu, Tevi dzīve nošķirs no vecākiem un radiem, Tu nekļūsi par priekšnieku, Tev nebūs bizness, Tev pat beigs maksāt oficiālu algu, un Tevi uzreiz noķers, ja mēģināsi iegūt naudu nelegālā ceļā, vai Tu uzskatītu, ka Tava karma ir slikta? Kāds cits, to uzzinot, varbūt izjustu atvieglojumu un prieku, jo allaž ir gribējis kļūt par mūku.

Leave a Reply