Vai mainīt vārdu? Man pašai vārds ir mainīts!

Vai mainīt vārdu? Man pašai vārds ir mainīts!

To, cik svarīgi, lai cilvēkam viņa vārds būtu piemērots, zinu ne tikai teorētiski – man pašai vārds ir mainīts! Tīlija – tas nav pseidonīms, tas ir vārds, kas oficiāli ar valsts svētību kļuva par manu 2013. gadā.
Kā zināt, vai vārds ir piemērots? Ja Tev patīk Tavs vārds, ja tu neizjūti nekādu diskomfortu, to izrunājot, ja tev nekad galvā nav ienākusi doma par vārda maiņu, tad tev viss ir kārtībā un vārdu mainīt nevajag.
Es ar savu agrāko vārdu nejutos komfortabli, kopš kļuvu sociāli aktīva, t.i. sāku iet skolā. Pusaudžu gados, kad sāku aktīvāk integrēties arī latviešu sabiedrībā, man jau radās doma, ka varētu vārdu nomainīt, taču tobrīd nebija ideju, uz ko lai maina! Kur ņemt to jauno vārdu? Toreiz jau nebija tik lielas informācijas pārpilnības, kā tas ir šobrīd.
Laiks gāja, tā doma kaut kur iekšā nosēdās un no apziņas pazuda. Sabiedrība mums māca jeb drīzāk uzspiež savu teoriju – “kā ir, tā jādzīvo”. Jāpieņem, jāsamierinās. Cilvēki, kas dzīvo pēc šāda principa, ir visiem izdevīgi, jo ir vienkārši vadāmi. Pazaudējuši vai vēl pat neatraduši sevi, tie īsti nesaprot, kas viņi ir, līdz ar to nezina arī, kādā virzienā darboties, un rezultātā nekas cits jau neatliek, kā sekot pūlim.
2013. gadā, kad kopš pirmajām domām par vārda maiņu bija pagājuši jau vairāk kā 10 gadi un biju jau uz sava attīrīšanās ceļa, gan studējot vēdisko tradīciju, gan apgūstot astroloģiju un numeroloģiju, man saasinājās problēmas ar veselību, tādēļ devos uz konsultāciju pie zinoša cilvēka, vēdisko zināšanu praktiķa un skolotāja Andreja, kuru manā ģimenē ļoti respektē un augstu vērtē. Kad nosaucu savu vārdu, viņš prasīja, vai gadījumā nav tā, ka man nepatīk mans vārds? Un teica, ka man labvēlīgā zilbe ir Tī. Es neatceros, vai uz to ko atbildēju vai nē. Mēs vienkārši turpinājām sarunu un šo tēmu tālāk neattīstījām, bet, kad izgāju ārā, man pēkšņi bija skaidrs rīcības plāns. Puzle bija salikusies un sliktā pašsajūta pa pusei jau bija prom.
Lai gan sajūtu līmenī man tagad bija skaidrs, ka vārds jāmaina, gribēju rast tam arī ‘zinātnisku’ izskaidrojumu. Sāku pētīt šo astroloģijas virzienu, un atradu atbildes uz jautājumu, kādēļ ar vecāku doto vārdu man ir bijis grūti sadzīvot. Un, lai gan mana dzīve, pirms es kļuvu par Tīliju, bija spilgta, aktīva un interesantu notikumu pilna, to tomēr varētu saukt arī par savā veidā destruktīvu.
Pēc 3 mēnešiem, kuru laikā arī apprecējos, biju ieguvusi pilnīgi jaunu identitāti. Interesanti ir arī tas, ka viss šis process noritēja bez mazākās aizķeršanās. Biju gaidījusi no cilvēkiem negatīvu attieksmi, aizspriedumus, bet dīvainā veidā pat vislielākie skeptiķi bija, kā minimums, politkorekti. Tāpat arī juridiski nebija nekādu šķēršļu.
Ja mūsu katra dzīves uzdevums ir iemīlēt sevi visu, tad jāsaka, ka tiešām ir ļoti grūti to izdarīt, ja nemīli kādu daļu no sevis, piemēram, vārdu. Mana dzīve līdz ar vārda maiņu viennozīmīgi ir mainījusies uz pozitīvo pusi. Tagad katru reizi savu vārdu izrunāju ar prieku un lepnumu un sajūtas ir patiesi brīnišķīgas.


Vai tiešām, ja cilvēkam viņa vārds nepatīk, tas ir nepiemērots? Kā noteikt, vai šīs sajūtas ir sabiedrības ietekmes rezultāts, bērnišķīga iegriba, prāta aptumsums, vai varbūt tomēr iekšējā balss, kas saka, ka šis vārds ir kā važas, kas sasaista un neļauj realizēt potenciālu.
Katram cilvēkam ir zilbes, kas priekš viņa skan kā mantras. Dzirdot un izrunājot šīs zilbes-mantras, cilvēks ‘programmējas’ labākiem notikumiem, labākai dzīvei. Citas zilbes, savukārt, programmē neveiksmēm, iznīcina.
Savu zilbi-mantru der uzzināt visiem, kas kādreiz ir izjutuši diskomfortu saistībā ar savu vārdu un nav pārliecināti par tā piemērotību. Šo zilbi mēs dzīvē neapzināti jau meklējam, jo mūsu dvēsele alkst pēc izdošanās, pēc laimes. Piemēram, vienu no manām tuvākajām draudzenēm sauc Tīna. Tāpat bieži vecāki saviem bērniem iedod vārdu ar zilbi, kuras pietrūkst viņiem pašiem (tas gan nenozīmē, ka tā derēs konkrētajam bērnam). Iespējams, arī jums, uzzinot šo zilbi-mantru, viss saslēgsies tik ļoti, kā tas bija manā gadījumā, un pēc laika jau būsiet ar jaunu vārdu. Savukārt, ja tik dziļu saikni uzreiz tomēr neizdosies nodibināt, tad noteikti varēsiet šo informāciju izmantot vismaz, piemēram, sava pseidonīma, e-pasta, lietotāja vārda u.c. izveidē.
Zilbe-mantra darbojas fonētiski, tādēļ svarīgi, lai tā vārdam būtu sākuma (vai uzsvērtā) zilbe. Piemēram, ja esi Edgars, tad tevi var saukt par Edgariņu, Edžu, Edžiņu. Numeroloģiski tie visi ir dažādi cilvēki, bet, ja ‘E’ ir tava veiksmes zilbe, tad šajā ziņā visi šie varianti būs piemēroti. Nepieciešams izvērtēt arī vārdu un uzvārdu kopā, bet tas būtiskāk būs juridiskiem jautājumiem jeb lietām “uz papīra” – saistībā ar valsti, banku, skolas žurnālu, bērnudārza rindu utt.
Jāņem vērā, ka ja Tev kāds vārds šķiet ‘Tavējais’, varbūtība, ka tas derēs arī pēc visiem parametriem, ir diezgan liela, taču, drošs paliek nedrošs… Vārda maiņa ir nopietns lēmums, kas ietekmē dzīvi un to izmaina, tādēļ tam jāpieiet ar pienācīgu nopietnību.

Leave a Reply