Planētu kategorijas 4: Satva, Radžass, Tamass

Planētu kategorijas 4: Satva, Radžass, Tamass

Satva- Saule, Mēness, Jupiters

Radžass – Venēra, Merkurs

Tamass – Saturns, Rāhu, Ketu

Satviskas planētas iesaistās konkrētajās pieredzēs tāpēc ka jūt patīkamu satraukumu, ir iedvesmoti. Tās lietas parāda, kas patiesībā esam, tā ir patīkama pieredze. Un tāpēc, ka tādi mēs esam, mums tās lietas neapnīk. Ja iesaistamies citu iemeslu dēļ, tad pēc laika mēs to vairs nevēlamies (it īpaši tas attiecas uz tamasa grāhām). Satva grāhas ir tas, kas mēs esam, tādēļ mēs vienmēr to vēlēsimies, lai kādi arī būtu apstākļi – tas būs interesanti un svarīgi.

Radžass – iesaistās ar cerību, ka pieredzes pierādīs vēlamo. Tās ir vēlamās pieredzes, kas palīdz justies labi – tās pabaro, paceļ, reģenerē, nomierina, dod apmierinājumu.

Tamasa grāhas iesaistās konkrētās pieredzēs, tādēļ ka problēmas liek tām iesaistīties.

Tu vari būt kaut kādā sliktā vietā un, lai tiktu no turienes ārā, tu esi spiests kaut ko darīt. Bet tiklīdz tu esi ārā – tu visticamāk pārstāj to darīt. Tu negribi būt tajā sliktajā vietā un izdari tieši tik daudz, lai tur vairs nebūtu. Kad esi slims, tu vari dzert negaršīgas zāles, tikai lai tev paliek labāk. Tu esi labrātīgi gatavs to darīt. Bet tiklīdz tu esi vesels, tā tu vairs nedzersi zāles, bet ēdīsi to, ko attiecīgi pārvalda Venēra un Merkurs – radžastiskās planētas.

Katru reizi, kad darām kaut ko, lai tiktu ārā no sarežģītas situācijas, tā ir tamasīga motivācija. Kad darām kaut ko, lai izvairītos no ciešanām. Tas nenozīmē, ka tas ir slikti. Ja māja deg, tad mums ir jābēg – jā, tā ir tamasīga motivācija, bet savādāk mēs sadegsim.

Mēs jau noskaidrojām, ka Saturns un Rāhu reprezentē to, kur mums ir jāatmaksā parādi… un vēl tāpēc, lai tiktu prom no ciešanām. Kā to salikt kopā?

Šķiet, kā gan es tikšu prom no ciešanām, maksājot savus parādus? Bet tas ir loģiski – kamēr parāds nav atmaksāts, mēs cietīsim. Tādēļ mēs iesaistāmies tur – piemēram, kāds ir slims un, lai paliktu vesels, tam ir jāievēro konkrēta diēta, kamēr viņš neatveseļojas.

Attiecīgi, ja Saturns vai Rāhu ir saistīti ar attiecībām (Sa vai Ra atrodas 7.mājā), tas mēs iesaistamies attiecībās teorētiski, lai tiktu prom no ciešanām. Piemēram, mēs jūtam sāpes un ciešanas no vientulības. Tādēļ iesaistamies attiecībās. Bet tajās attiecībās mēs atstrādājam šīs te savas vientulības ciešanas, strādājam ar tām. Tas nozīmē, ka ir jākļūst par patstāvīgāku individualitāti… Saturns un Rāhu iesaistās, lai pakāpeniski pārvarētu ciešanas. Tad sanāk, ka mēs iesaistāmies, bet tas var mums likt justies vēl sliktāk, nekā jutāmies pirms tam. Bet izejot tam cauri, tas palīdz pārvarēt to sāpi, kas mums lika iesaistīties tajā stāstā vispār – kas bija tas pirmatnējais iemesls. Tā mēdz būt, ka ārstēšana sāp vairāk nekā pati slimība.

Kādam var būt sirds slimība, kas sagādā zināmu diskomfortu. Bet iespējams, ka, lai paliktu labāk, cilvēkam ir jāgriež vaļā krūšu kurvis, jāvelk malā ribas, jāveic kaut kādas manipulācijas, un pēcoperācijas periodā sāpes ir reāli lielākas nekā tās bija pirms tam, un tas var prasīt lielu laiku līdz cilvēks var atsākt funkcionēt pilnvērtīgi. Bet tas var iedot papildus 10 gadus, palīdz nenomirt šodien.

Rezumējot – Rāhu un Saturns strādā tā – tev ir problēma, tu iesaisties, lai to atrisinātu, bet risināšana var būt nepatīkamāka par pašu problēmu, taču laika gaitā tā pamatproblēma atrisinās caur tās mērķtiecīgu risināšanu konkrētā sfērā, kur nu kuram atrodas Ra/Sa. Tev ir kaut kāda psiholoģiska problēma, bet tās risināšana sagādās ciešanas un darīs tevi traku, bet tas ir vienīgais risinājums – iet tam cauri. Sa/Ra – tās ir zāles.

Bet – tiklīdz esam veseli, zāles vairs nevajag.

Ja Ra/Sa ietekmē attiecību sfēru, mēs varam iesaistīties, jo jutamies vientuļi. Ne dēļ mīlestības – kas reāli ir visur apkārt. Mums nav tās izpratnes, tādēl iesaistāmies, lai iegūtu mīlestību no konkrētas personas – bet tas tā nestrādā, tādēļ rezultātā mēs ciešam tā, ka gribās nošauties brīžiem, bet tas mums palīdz saprast, ka mīlestība ir jāmeklē sevī iekšā, mēs strādājam ar sevi un kļūstam labāki nekā bijām pirms tam. Tā mēs atbrīvojamies no tās izolācijas sajūtas, kas mūs ir pavadījusi visu dzīvi. Un šajā punktā vai nu mūsu attiecības ar šo personu uzlabojas vai šī persona pazūd no mūsu dzīves un ienāk kāds cits. Vai kaut kas cits. Saturns jūs attiecībās turēs tik ilgi, cik uzskatīsiet sevi par nemīlamiem. Bet tiklīdz saprotat, ka esam mīlami un mīloši, jūsu attiecības mainās.

Tāpēc jāsaprot, ka Ra/Sa ietekmētas lietas neietekmē mūs mūžīgi. Tāpēc, ka viņi ir Tamass+Šudra. NE tāpēc, ka tās ir nežēlīgas.

Ketu savukārt reprezentē tās lietas, kuras mums vajag pabeigt pirms varam doties tālāk. Ketu mūs tur. Tur mēs iesaistamies, lai nobeigtu procesus. Arī šajā gadījumā tas nav uz visu laiku – Ketu arī ir Tamass. Bet tā ir miksētā kasta, tāpēc neiesaistās tādēļ vien, lai atdotu parādus, bet pārsvarā tādēļ, lai kļūtu par labāku cilvēku, lai iegūtu vairāk zināšanu no Venēras un Jupitera, vairāk gribasspēka no Kšatriju planētām, vairāk kompetences no Vaišjām un ceturtkārt, lai atdotu parādus kā Šudra. Un parasti mūs tur tas, ka esam nebalansēti savā uzvedībā – Ketu palīdz atrast balansu (tur, kur tas ir). Mums ir kaut kādas noteiktas programmas, uzvedības modeļi, kas mūs tur, ierobežo – Ketu palīdz tos līdzsvarot, atšķaidīt.

Saka, ka nežēlīgas planētas Atņem lietas, bet tas nav tāpēc, ka tās ir nežēlīgas, bet tādēļ, ka ir tamasīgas – tāpēc, ka UZ LAIKU, kamēr esam slimi.

Citas planētu kategorijas =>>>

VIEGLS CEĻS vs IEGUVUMS NEATSVER IELIKTO DARBU (Planētu kategorijas 1)

Planētu kategorijas 2: VĪRIŠĶĀS, SIEVIŠĶĀS, NEITRĀLĀS

Planētu kategorijas 3: Brahmini, Kšatriji, Vaišjas un Šudras

Planētu kategorijas 4: Satva, Radžass, Tamass

Planētu kategorijas 5: Starojošas, Zvaigžņotas, Tumšas

Planētu kategorijas 6: Putni, Rāpojošie, Divkājainie, Četrkājainie

Planētu kategorijas 7: Skatās augšā, lejā, pa malām, visur

Planētu kategorijas 8: Sausas, slapjas, mitras

Rakstu sērija PLANĒTU KATEGORIJAS ir tapusi pēc Ernsta Vilhelma “Graha Sutras” grāmatas un šo grāmata skaidrojošām lekcijām. Paldies viņam par to!

This Post Has One Comment

  1. Sveiki!
    Pie kuras kategorijas pieder marss/mangala?

Leave a Reply