Ājurvēdiskie pulverīši, kurus lietoju pati un iesaku citiem

Ājurvēdiskie pulverīši, kurus lietoju pati un iesaku citiem

Tie reāli palīdz!!! Jā, jā! Un es tos netirgoju.

Esmu dzērusi daudz un dažādus ājurvēdiskos preparātus: gan pulverus, gan rasajanas, gan kapsulas. Dažus no tiem nebija vajadzības lietot atkārtoti, bet daži piedzīvojās – ir tādi, kas vienmēr ir manā mājas aptieciņā, un ir tādi, kurus padzeru kursu vienreiz gadā profilaksei.

Šo pulverīšu apraksti, ko atradu internetā, man likās pārāk sarežģīti… Jā, katrs pulveris tiešām palīdz pret viskautko, bet šajā bloga ierakstā es pastāstīšu, kādam mērķim konkrētus pulverīšus lieto tieši mūsmājās.

Bringaradž

Ja lūzt nagi vai mati ir zaudējuši savu spīdumu vai kuplumu, palīgā nāk Bringaradža pulveris.

Bringaradž ir lielisks aknām (to var dzert aknu attīrīšanas procedūras procesā) un vispār labs Pittas konstitūcijas cilvēkiem.

Bringaradža eļļa ir manas mājas aptieciņas sastāvdaļa. Ja uznāk stress, tad uzsildītu ūdens peldē eļļu iesmērēju biezā slānī galvas ādā un atstāju uz nakti. Visā garumā matus smērēju ar kokosa vai linsēklu eļļu – tās lētākas. Vējainā laikā dažreiz ar eļļainiem matiem nostaigāju pat vairākas dienas, lai neaizlidotu ar vēju kosmosā.

Mandžista

Mandžista ir vēl viens lielisks pulveris Pitta došas savaldīšanai – tā atvēsina un attīra asinis, veicina veselīgu ādas izskatu un darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis. Veicina brūču sadzīšanu.

Ja ir pittogēnas problēmas ar menstruācijas ciklu vai vispār ar ginekoloģiju, tad ir ieteicams padzert Mandžistu. Nenāk par ļaunu 40 dieniņu kursu iziet pēc dzemdībām.

Šatavari

Labākais priekš sievietes reproduktīvajiem orgāniem! Katrai meitenei der reizi gadā izdzert kursu profilaksei. Noteikti jāpadzer ilgāku laiku (120 dienas) plānojot grūtniecību.

Tīru Šatavari vai sajauktu ar, piemēram, turku zirņu miltiem vai ragiširu un rožu vai citu ūdeni var likt uz sejas un dekoltē zonas kā masku.

Manam kuņģim gan Šatavari un Ašvagandha ir par siltu, tādēļ tos lietoju tikai komplektā ar Mandžistu.

Ašvagandha

Veģetārieša labākais draugs. Ašvagandha pastiprina organisma spēju saglabāt fizisko aktivitāti un palīdz novērst stresu, nogurumu un bezmiegu. Tonizē, atjaunina, nostiprina nervus.

Lekcijās šo iesaka dzert pēc dzemdībām, citur internetā saka, ka nav ieteicams. Lai vai kā, mans bēbis vēma un atteicās no pupa, ja mēģināju lietot Ašvagandhu.

Vatas tipa cilvēkiem Ašvagandha ir jādzer obligāti!

Tā ir ļoti laba vīrieša veselībai. Plānojot bērniņu ir ieteicams vīrietim izdzert kursu.

Gokšura

Vēl viens pulveris, par kuru ir jāzina vīriešiem (īpaši otrā dzīves pusē), ir Gokšura. To iesaka lietot potences uzlabošanai.

Ja ir viegla urīna nesaturēšana vai ja bieža urinēšana jau ir kļuvusi par ierastu lietu un šķiet, ka tas ir uz visu mūžu, tad ir jāpadzer Gokšura. Tā atrisina šīs problēmas.

Jebkuru no šiem pulveriem Tev nenāks par ļaunu padzert 40 dienas – pa 1 tējkarotei no rīta un vakarā pirms ēšanas uzdzerot glāzi ūdens.

 

APTIECIŅĀ:

Sat Isabgols

Latviski šo sauc par Indijas ceļteku. To iesaka lietot grūtniecības laikā, ja ir aizcietējumi.

Sat Isabgols gan ne tikai mīkstina vēderu – tas sakārto. Ja ir caurēja vai vienkārši diskomforts vēderā (ne kuņģī), tad tējkarote šī pulverīša, kas jāuzdzer ar glāzi ūdens, būs tieši laikā.

Trifala

„Trifala palīdz sakārtot un harmonizēt organismu. Labs toniks nierēm un labs caurejas līdzeklis, efektīvs savelkošs līdzeklis, piemīt izteikta spēja attīrīt ķermeni no toksīniem un atjaunināt audus.”

Trifala lieliski līdzsvaro došas un tā ir īpaši laba Pittām. Man teica, ka Pittas to var dzert visu mūžu katru dienu, bet ne kā pulverīti uz nakti, bet kā tēju pirms gulētiešanas (aplej tējkaroti bez kaudzes ar vērdošu ūdeni). Kad izdzer, tad ir jāaplej šo pašu vēlreiz un tad no rīta izdzer šo te pa nakti ievilkušos vājo tējiņu.

Ar Trifalas uzlējumu (tēju) var skalot maksti, ja ir piena sēnīte. Parasti tā izzūd dažu dienu laikā bez nekādu medikamentu lietošanas.

Ar Trifalas novārījumu var mazgāt seju – kā ar toniku noskalot un atstāt, lai izžūst.

To nedaudz var pievienot sejas skrubītim vai maskai kopā ar citiem pulverīšiem vai turku zirņu miltiem – tā dziļi attīra un atjauno.

Trifalu nedrīkst lietot, ja grib ieņemt bērnu un grūtniecības laikā.

Attīrīšanās vieglajā režīmā:

Ja jūti, ka esi piesārņots, bet neesi gatavs ilgstošām un apgrūtinošām tīrīšanās procedūrām, šī recepte ir tieši priekš tevis:

40 dienas uz vakaru pirms pašas gulētiešanas dzer pamīšus Trifalu un Sat Isabgolu (1.diena, Trifala, 2. Isabgols, 3. Trifala, 4. Isabgols utt.). Trifala nodrošinās toksīnu izvadīšanu un abi kopā tie sakārtos Jums vēdera izeju, ar ko daudziem īstenībā ir lielas problēmas (par ko gan neviens nerunā). Nereti tieši neregulāra vēdera izeja ir vainojama pie sliktas pašsajūtas, galvassāpēm utt.

This Post Has 3 Comments

  1. Kur tādus pūlverīšus var iegādāties?

  2. Sveika!
    Daudz kur ir pretrunīga info, kā/kad lietot shatavari. Pirms vai pēc ēšanas? Cik ilgi pirms vai pēc?

Leave a Reply