Dažreiz tā gadās, ka cilvēks izdomā, ko vēlas, bet piepildījumu šo vēlmju realizācija dzīvē tā arī nesniedz. Cits cilvēks atkal vispār pat nezina, ko vēlas. Viens ir tik slinks, ka pārliecina sevi, ka viņš vēlas tā, kā ir tagad (jo tad taču nekas nav jādara). Otrs cītīgi meklē informāciju un palīdzību šajā sakarā, taču arī tur var apmaldīties. Satja das savās lekcijās stāsta, ka ir tādas ĪSTĀS vēlmes… Un runa šoreiz nav par garīgumu vai atbrīvi.
Lieta tāda, ka katram vīrietim ir jārealizējās noteiktajās (3) lomās un viņš var to izdarīt, ja ir apmierinātas viņa pamatvajadzības (*links uz rakstu par vīriešiem apakšā). Un tāpat arī sieviete vēlas realizēties noteiktajās lomās un arī sievietei ir savas vajadzības.
Sieviete vēlas realizēties 4 lomās:
- Māte;
- Sieva;
- Feja – ja iepriekšējie neprasa paskaidrojumus, tad te jāpiebilst, ka feja ir tā pati mājsaimniece, bet ne tāda, kas apvieno sevī apkopēju un pavāri, bet tāda, kas spēj uzburt atmosfēru ne no kā, tāda, kas rada māju, siltuma un atslābuma sajūtu;
- Dieviete – jā, sieviete vēlas, lai visi nepārprotami saprot, ka viņa ir Dieva pārstāvis uz šīs Zemes, un svarīgākais, lai viņas dievišķo dabu redz un novērtē viņas vīrs.
Sievietei, lai viņa varētu realizēt savas lomas, nepieciešams, lai būtu apmierinātas viņas vajadzības. Saprotiet, kopā ar ‘princi’ nav pārāk grūti pildīt savas lomas, tādēļ ir ļoti svarīgi izvēlēties tādu vīrieti, kas jūsu vajadzības apmierinās, jo citādāk jūs būsiet nevis dieviete, bet zvērs – nerealizēsieties savā lomā un nebūsiet laimīga.
Sievietei ir pamatvajadzības:
- Būt izredzētai, īstajai, vienīgajai. Pirmkārt, tāda var būt tikai sieva, jo, būsim godīgi, galīgi neliekas, ka vārdi draudzene un Izredzētā ir sinonīmi, vai ne? Satja das saka, ka pilnīgi visas sievietes vēlas apprecēties, izņemot tās, kurām neviens nepiedāvā. ?Otrkārt, gudrs vīrietis māk noformulēt lietas tā, ka sievai nerodas šaubas, ka viņš iet skriet vai spēlēt futbolu priekš viņas, strādā priekš viņas, nomazgā savu mašīnu priekš viņas, iet kursos priekš viņas, zvana savai mammai tikai priekš viņas. Tikai tā vīrs var dabūt simtsprocentīgu sievas atbalstu visā, ko viņš dara.
- Pateicība. Sieviete tāpat kā vīrietis vēlas būt vajadzīga un vēlas saņemt pateicības vārdus, novērtējumu. Mēs abi, gan sievietes, gan vīrieši, pārāk maz viens otram sakam Paldies. Taču ir ļoti bēdīgi, ja mūsu centieni darīt labi, darīt patīkami kļūst pašsaprotami vai paliek nepamanīti. Bet tieši pateicība ir tas pozitīvais veids, kā jūs varat mainīt otru cilvēku. Ja vīrs slavēs savu sievu par garšīgi pagatavotu ēdienu (runa nav par liekulību, runa ir par to reizi, kad viņai patiešām tas izdevās), un ja viņš teiks ne tikai komplimentus par pašu ēdienu, bet arī to, kāda viņa viņam ir Feja, kā viņam ir paveicies un vēl piedāvās palīdzēt nomazgāt traukus, tad nākamreiz viņa centīsies pārspēt pati sevi un pārsteigs vīru ar ko tiešām īpašu. Un, protams, tas attiecas ne uz ēdiena gatavošanu vien. Ja tev patīk, ko dara otrs cilvēks un tu gribi, lai viņš turpina to darīt (ir taču tās lietas, ko cilvēki kādreiz ir darījuši, bet tad nez kāpēc pārstājuši to darīt), pasakies par to katru reizi.
- Aizsardzība. Sievietei ir vajadzība justies aizsargātai, savādāk viņai ir stress… Tādēļ vīram sievai ir jāsniedz aizsardzība piecos līmeņos:
- Fiziskā. Tas nozīmē, ka sievietei ir jābūt aizsargātai no agresīvi noskaņotiem garāmgājējiem. Un vēl tas nozīmē, ka viņai ir jābūt aizsargātai no smagumu nešanas, kamēr viņa ir konkrēta vīrieša sievas statusā – un tas nekas, ka viņa pati ir stiepusi savus iepirkumus maisus līdz tam visu dzīvi un vēl stieps pēc vīra nāves.
- Finansiāla. Tas nozīmē, ka sievai nauda nav jāpelna, nav jāpārvalda, nav jāuzkrāj, nav jāmaksā rēķini, arī nav jāpērk pirmās nepieciešamības lietas tādas kā pārtika. Jā, sieviete var palīdzēt savam vīram ar kaut ko no tā tieši tāpat kā vīrs var palīdzēt sievai nomazgāt traukus, taču tas nav viņas pienākums.
- Emocionālā. Tas nozīmē, ka vīram ir jāklausās savā sievā, jāņem uz sevi viņas negatīvās emocijas (ir tāda emociju nodošanas shēma bērni->mamma->tētis->dievs).
- Informācijas. Tas nozīmē, ka vīram ir jāsargā sieva no informācijas, kas viņu varētu satraukt. Nevajag viņai rādīt, kādi briesmīgi notikumi norisinās pasaulē, vai stāstīt, ko par viņu teikuši tavi radi.
- Seksuālā. Tas nozīmē, ka sieva var bez bailēm stāties ar vīru dzimumattiecībās tikai tad, kad viņa pati to grib. Taču viņai ir pienākums pastāstīt vīram, kas ir jādara (vai tas būtu randiņš, dāvana vai masāža), lai viņai gribētos.
Atgādināšu, ka vīrieša lomas bija aizstāvis, apgādātājs un līderis… Es nesen lasīju latviešu tulkojumu vienam anti-austrumu rakstam, kur blogere pauda sašutumu par to, ka vēdiskā sieviete nestrādā un vīrs tai ir kā naudas maiss vien. Es ļoti reti rakstu komentārus, bet nevarēju paiet šim rakstam garām neprecizējot, ka vēdiskā sieviete, zinot vīrieša lomas (kuros viņam ir jārealizējas, lai viņš justos piepildīts, zin viņš to vai nē), kalpošanas noskaņojumā nestrādā algotu darbu (darīt to, ko viņa varētu darīt arī par brīvu, viņa drīkst, ja tas netraucē viņai pildīt savus pienākumus ģimenē) tieši tāpēc, lai viņš ir apgādātājs. Lai viņš ir apmierināts un lepns ar sevi, nevis lūzeris, kuram jāaizņemas no sievas, lai nopirktu ziemas riepas. Tāpat arī vīrietim, kas vēlas savu sievieti redzēt laimīgu, ir jānodrošina, lai viņa realizējas VISĀS savās lomās.
Par vīrieša lomās un vajadzībām: https://www.veduvieda.lv/kas-vajadzigs-virietim-attiecibas-jeb-nemegini-vinu-parveidot/
Emociju nodošanas shēma: https://www.veduvieda.lv/emociju-nodosanas-shema/
Šis raksts veidots pēc vaišnāva un ģimenes psihologa Satja Das lekcijas un turpinājums par attiecību tēmu noteikti sekos. Ja jums ir problēmas attiecību jomā un jūs saprotat krievu valodu, lūdzu, klausieties Satja Das viņa youtube kanālā. Harē Krišna!