Talanti ir pārvērtēti

Talanti ir pārvērtēti

Cilvēki talantiem piešķir pārāk lielu nozīmi. Tāpat kā viņi piešķir pārāk lielu nozīmi tiesībām, kamēr par pienākumiem interesējas reti kurš.

Talanti nerodas no nekurienes. Jebkurš talants prasa ieguldījumu un cilvēkam kaut kas padodas tieši tādēļ, ka viņš to jau iepriekš ir darījis. Piemēram, ja pagājušajā dzīvē esi bijis gleznotājs, tad šajā dzīvē zīmēšana tev padodas vieglāk. It kā loģiski. Taču, ja tā padomā, loģiski ir arī tas, ka, ja es to jau esmu darījis, jau to māku, tad kādēļ gan man vajadzētu atkal to darīt? Esmu taču to jau ‘izgājis’. Un tā patiesi ir – nu nepiedzimstam mēs šajā pasaulē ar uzdevumu paspīdēt ar savām zināšanām un prasmēm. Dzīvē mēs nākam mācīties.

Cilvēki bieži vēlas noskaidrot, kādi ir viņu talanti, lai pataisītu tos par naudas pelnīšanas avotiem. Bet te ir āķis! Vairums cilvēku nevar uzsākt savu darbību jomā, kur viņiem ir talants, jo uzskata, ka nedara to pietiekami labi, jo ir augstākas prasības pret sevi. Cilvēks var iegūt grādu kādā specialitātē, bet piedāvāt sevi darba tirgū kā parastu strādnieku (vai par zemāku cenu, vai varbūt vispār citā nozarē), jo uzskata, ka nav pietiekami izglītots, kamēr cits izies īsos kursus un piedāvās sevi kā kvalificētu speciālistu un burtiski printēs naudu.

Tur, kur ir talants, tur ir arī ambīcijas. Ja cilvēks darbojas un pilnveidojas jomā, kur viņam ir talants, viņš ekspektē rezultātus. Bet ekspektācijas ir ciešanu iemesls. Ja dari ko tādu, kas tev dzīvē sanāk vislabāk, tad ir ļoti sāpīgi, ja kādam tas nepatīk. Vai arī, ja kolēģis vai konkurents uzrāda labākus rezultātus.

Ambīcijas aizmiglo prātu un atņem mēra sajūtu. Ja tev, piemēram, padodas strādāt, var gadīties, ka neatliek laika nekam citam. Un tas nav tādēļ, ka iekšā ir dziņa pēc naudas vai slavas, bet vienkārši katrs cilvēks grib būt labs, grib sevi baudīt, tādēļ izvēlas būt tur, kur jūtas kā zivs ūdenī. Un varbūt nemaz nepamana, kā aizslīd prom viss pārējais. Tā arī ir tā ‘dzīves sabrukšana’.

Talanti ir slazds, kurā nedrīkst iekrist. Vēsturiskie talanti nav speciāli jāattīsta, nav tajos jāiegulda laiks – tie darbojas autonomi. Daudz būtiskāk ir zināt savus karmiskos uzdevumus. Un tad jau var uzdot jautājumus: kas ir mani talanti un kā es, izmantojot savus talantus, varu labāk pildīt savus uzdevumus.

This Post Has One Comment

  1. Jā, šis teksts pavēra citādu skatu un pārdomu vārtus. Paldies!

Leave a Reply