Apgāžam ‘vajag klausīt vīram’ teoriju

Apgāžam ‘vajag klausīt vīram’ teoriju

Daudzi ir dzirdējuši, ka saskaņā ar vēdām kaut kādā veidā sanāk tā, ka sievietei viņas vīrietis ir jāklausa. Meitenes ir sašutušas – vai tiešām?

Pēdējā laikā uz vēdiskām teorijām, it īpaši kas skar attiecības, skatos ar diezgan kritisku aci. Un pārdomas par šo ir tādas –

Vai tiešām sievietei vīrietis ir jāaudzina? Kā tad ir ar pa internetu staigājošo Džūlijas Robertsas bildi, uz kuras rakstīts, ka Tev vajag partneri nevis projektu???

Te būs daži fragmenti no viena FB raksta par šo tēmu, kurus attiecīgi paskaidrošu zemāk:

“Vīrs visaugstāk vērtē to, ja sieva izrāda cieņu un klausa viņam. Tādas sievas labā vīrs ir gatavs daudz ko izdarīt. Sievietei jābūt diplomātei, vismaz ārēji viņai ir jāizrāda, ka viņa klausa vīram.”

“Kritizēt vīrieti nav vērts. Ja sieviete kritizē vīrieti, tad vīrietis tā rezultātā nekad nemainīsies, bet visiem spēkiem centīsies attaisnot sevi.”

“Sieviete nevajag uzņemties atbildību, vienmēr jāļauj vīram pašam izlemt un par saviem lēmumiem atbildēt. Ja sieva dod vīram padomus, tad faktiski viņa atbild par rezultātu, vīrs tad nav atbildīgs.

Sievai nevajag vīram ar darbiem palīdzēt viņa centienos, vajag ļaut lai viņš pats ķepurojas pa dzīvi. Tikai tā var izaudzināt labu vīru.”

Samērā nesen vienā sarunā kāds wannabe garīgais vīrietis man teica, ka viņa prioritāte šobrīd (uz garīga ceļa esot) ir nolikt sevi noteiktā vietā, pie noteiktiem cilvēkiem, vibrācijām, piemēra, lai varētu ātrāk progresēt, tādējādi no savas dzīves svītrojot ārā visu nesvēto. Toreiz apspriedām to ar vīru un viņš pateica vienu ģeniālu lietu: “Ja tev vajag īpašu vietu, īpašu vidi, lai attīstītos, tad tu vienkārši esi mīkstais.”

Vai meitenes drīkst draudzēties ar puišiem?

Vēdas saka arī to, ka meitenes ar puišiem un otrādi nevar draudzēties. Jo nevar. Jo tāpat kaut kāds sekss smalkajā līmenī tur pa vidu notiek.

Es par vēdām aizdegos īsi pirms satiku savu vīru, īpaši intensīvi mācījos mūsu pazīšanas pirmajos gados. Toreiz viņš, protams, bija sajūsmā par vēdām, kas viņam nāca ar tik daudzām plus zīmēm. Viņa draudzene nedraudzēsies ar citiem puišiem! Tas taču ir vienreizēji! Problēma bija tikai tāda, ka pati draudzene draudzējās līdz šim tikai ar puišiem un tad sanāk, ka brīvprātīgi izvēlējās palikt viena bez atbalsta grupas un meklēt jaunu vidi, jaunus draugus – ģimenes cilvēkus, jo tas taču pozitīvi ietekmē ģimenes saglabāšanas iespējas. (Retrospektīvi – kāpēc tik drausmīgi jābaidās no neizdošanās?)

Tie bija vairāki gadi, kad nesatiku nevienu savu veco draugu. Pa to laiku izdevās arī sadraudzēties ar citām ģimenēm. Kā gan savādāk, ar bērnu uz rokām… Bet pagājušogad tas burbulis uzsprāga – es sāku satikt mistiskā veidā cilvēkus no pagātnes un attiecības sāka atjaunoties, un es atcerējos, kādēļ ar puišiem man patika draudzēties vislabāk.

Sarunu gaitā,pēc tam kad notika šī atkalapvienošanās, izrādījās, ka cilvēki parastie, negarīgie – viņi arī attīstās. Lasa gudras grāmatas, skatās video, funktierē, analizē, maina sevi – tiešām mainās, pieliek pūliņus un bauda rezultātus. Un, ziniet ko? Viņus nemaz nebiedē sieva, kas viņus neklausa!

Nevēdiskie puiši sāk ar sevi

Satja Das stāsta par to, ka mammu traumētie puiši pa dzīvi jūtas vainīgi un tad, kad viņu draudzene vai sieva jūtas bēdīga, viņi nespēj tās negatīvas emocijas absorbēt kā lielie, bet reaģē ar ‘es neesmu vainīgs!’ un pie tam iekšēji tāpat domā, ka ir vainīgi un viss ap viņiem tik grozās. Respektīvi, viņi reāli ir ļoti atkarīgi no sievas garastāvokļa. Un, jo tas tā ir, viņi cenšas rīkoties tā, lai sieva jūtas labi, jo savādāk viņi paši jutīsies slikti. Par to vēdas arī runā. Par to, ka HAPPY WIFE HAPPY LIFE. Un pirmajā mirklī tā ideja šķiet uzrunājoša – gribi būt laimīgs, dari mani priecīgu un par to es pacentīšos tevi klausīt vai tēlošu, ka klausu. Tāds bizness sanāk.

Sanāk, ka viņi nav par sevi pārliecināti un sievai ir jātaisa apstākļi, lai vīrs kļūtu par pārliecinātu no tā, ka viņu mājās klausa. Bet viņu neklausa tāpat vien… Tur ir noteikumi, priekšnosacījumi, zināma manipulācija…

Es biju ļoti pārsteigta uzzinot, ka nevēdiskie puiši paklausību neprasa. Prasa aiz spītības ne aiz vajadzības varbūt… Lai vai kā, viņi pieiet tam no cita gala:

“Kāpēc es esmu atkarīgs no viņas garastāvokļa? Kāpēc es piekāpjos un nevaru pastāvēt uz sava viedokļa? Varbūt traumēts esmu es un es moku otru cilvēku ar savām neadekvātām reakcijām?”

Viņiem nevajag speciālus apstākļus. Viņiem var teikt savu viedokli, var uzstāt uz sava, bet viņi rīkosies saskaņā ar savu loģisko ķēdi un laika gaitā pierādīs savu kompetenci un iegūs cieņu. Un viss – tā klausīšana, viņa notiks naturāli, pati no sevis.

Savukārt, ja vīrietis pats nestrādā ar sevi un pats sievietei piekāpjas, kas ir viņa personīgā problēma, ja viņš tā dara, tad attiecības laika gaitā atdziest, var sākties problēmas ar otro čakru (ja saproti, ko es ar to domāju), ja tādas nebija jau iepriekš.


 

Vai vīrietim ir vieglāk attīstīties, ja sieva ir paklausīga? Ja viņa piekrīt jau ar pirmo spiedienu pretī viņas iedomātajam scenārijam?

Īstermiņā jā. Bet problēma ir tāda, ka var pienākt mirklis, kad intereses krustojās un sieva reāli uzvarēs, jo ir psihiski stiprāka. Sanāk, ka tā ir bumba ar laika degli. Kas var neuzsprāgt vienas dzīves laikā, protams, var jau paveikties…

Jā, ir interesanti pafilozofēt par to, kā Dievs bija iecerējis… Taču tās teorijas ir priekš harmoniskiem nevis pēc-kara-laika-augušiem vīriešiem, priekš kuriem būt kopā ar meiteni, kas aizraujas ar vēdām, ir kā vinnēt Superbingo. Nekas nav jādara – pati no visa atteiksies, pati nepārkāps zvērestus, pašmotivēsies. Vēdu entuziaste ir gardais kumosiņš priekš nepašpārliecināta vīrieša.

P.S.

Kas attiecas uz draudzēšanos ar vīriešiem, manuprāt, tas nāk tikai par labu to sieviešu attiecībām, kas neapprecas ar pirmo, kas pagadījās. Dzīvojot attiecībās mēs atēdamies ar labo un sākam koncentrēties uz to, kas neapmierina. Manā pieredzē, draugi var iedot to, kā attiecībās pietrūkst, nekādi negatīvi neietekmējot pašas attiecības, bet gluži otrādi – uzlabojot – jo tās ļauj saskatīt savā partnerī vēlreiz to pozitīvo, kas tajos citos atkal nav. Un konstatēt, ka tieši šis labais, ko partneris tev dod, tas ir daudz svarīgāks par to, ko viņš iedot nevar. Tieši šo īpašību trūkums citos liek atcerēties, ka ir lietas, uz kurām es varu pievērt acis, bet ir arī lietas, kuras nevar atsvērt ar citiem benefitiem.

Un, starp citu, ar vēdiskās astroloģijas palīdzību var noskaidrot, ko mēs varam dabūt mājās, bet ko mēs paši un mūsu partneri bez variantiem būsim spiesti meklēt citur 😉

Leave a Reply