Vēdisko horoskopa zīmju apraksti advancētiem iesācējiem

Vēdisko horoskopa zīmju apraksti advancētiem iesācējiem

Noskaidro savējo bezmaksas online kursā =>>>
Piesakies www.veduvieda.lv

MEŠA

Auns, kas ir arī Mešas simbols, ir slavens ar to, ka viņš īpaši nedomājot metas iekšā notikumu virpulī un ir gatavs ar savu galvu pārsist jebkuru sienu. Tādēļ Meša lagna norāda, ka šis cilvēks var gūt galvas traumas, kā arī to, ka šis cilvēks ir tendēts risināt problēmas racionālā ceļā, t.i. pastiprināti domājot. Tāds uzsvars uz galvu ir saistīts ar to, ka Meša ir pirmā māja dabīgajā Zodiākā.
Mešu pārvalda Marss. Šajā zīmē dzimušie var būt pastiprināti ekstraverti, jo pats Marss ir ekstraverta planēta, t.i., tā sevi izpauž ārpusē. Marss ir nelaimes gadījumu signifikātors un tas ir tendēts uz agresiju un vardarbību, vai tas būtu nelaimes gadījums, strīds vai kautiņš. Te būtu arī jāpiemin, ka Marss pārvalda Mešai (un dabīgam zodiakam) 8.māju, kurai arī ir sakars ar nelaimes gadījumiem.
Pitta došu pārvalda Marss, tādēļ nereti Mešām tā ir dominējošā doša. Tas ir pamatojams arī ar to, ka Saule eksaltē Mešā, kas šajā gadījumā ir lagna. Mešai Saule pārvalda piekto māju un, eksaltējot pirmajā, dod spēcīgu impulsu, ko rada šīs divas ugunīgas planētas, kā arī kalpo kā enerģijas avots Mešas iedzimtai neiecietībai pret visu, kam nepiemīt tāds pats straujums, kā viņai pašai. Šī rakstura iezīme, ja tā netiek pienācīgi kontrolēta, no sākuma aizkaitina un tad izsauc dusmas, kas tiek izgāztas uz to, kas cenšas viņu apturēt.
Piektā māja ir bērni, tādēļ Mešas parasti pastiprināti domā par savas dzimtas turpināšanu. Taču reti kad Mešai būs daudz bērnu, jo piekto māju pārvaldošā Saule nedod auglīgumu. Saules un Marsa karstums tādā vai savādākā mērā pazemina iespēju tikt pie liela bērnu skaita, jo šajā gadījumā pitta ‘sadedzina’ spermotozoīdu vai olšūnu.
Marss (lagnešs jeb ascendenta saimnieks) eksaltē Makarā (Mežāzī), kartes 10.mājā (skaita no Mešas: meša-1, vrišabha-2 utt.). Tādēļ cilvēks, kuram lagna ir Meša, var pastāvīgi just spēcīgu motivāciju un enerģiju sasniegumiem – viņš ir ambiciozs un visā grib būt pirmais. Savukārt Makaras saimnieks Saturns Mešā (Auna zīmē) jūtas vissliktāk, un, ja Marsam piemīt sprādzienbīstama enerģija, bet Saturnam neatlaidība, tad bieži Mešas izrādās diezgan vāji stratēģi, kas nevar būt vienādi izturīgi ilgu laika posmu. Tieši tādēļ šīs zīmes pārstāvjiem vajadzētu atcerēties, ka, lai sasniegtu vēlamos dzīves mērķus, tiem biežāk vajadzētu ņemt nelielas pauzes no savas aktīvas darbības, lai parūpētos par jau sasniegto panākumu nostiprināšanu.
Marss jūtas vissliktāk Karkatā (Vēzī), kartes ceturtajā mājā, kas pārvalda mājas un visas ar to saistītas lietiņas. Tas nereti nozīmē, ka Meša dzīvo tālu no mājām vai dzimtenes, un ka tā nepaliek dzīvot ilgi vienā vietā. Vēl viens iemesls, kas liek Mešai slaistīties, ir Marsa draudzība ar Jupiteru, dēļ kuras problēmas, kas saistītas ar Jupitera pārvaldīto 9. un 12.māju, izvirzās priekšplānā: 9.māja pārvalda tālus ceļojumus, bet 12.- dzīvošanu ārzemēs vai tālu no dzimtās vietas.
Iedzimta vājā ceturtā māja arī paredz domstarpības ar māti. Retākas vai biežākas – tas, protams, jāskatās katrā individuālā gadījumā.
Meša vai nu nav līdzīga saviem brāļiem un māsām vai arī šķirta no tiem vismaz kaut kādā posmā, jo Merkurs – trešās(brāļi un māsas) un sestās(konflikti, slimības) mājas saimnieks – ir Marsa, kas ir šo abu māju signifikātors, ienaidnieks.

VRIŠABHA

Vrišabhas simbols ir vērsis, kas ir ļoti spēcīgs dzīvnieks. Līdzīgi vērsim Vrišabhas bieži ir tendēti demonstrēt savu fizisko vai intelektuālo spēku. Viņu nav vienkārši izvest no pacietības, bet, ja tomēr tas tiek panākts, viņa radītajam spiedienam ir grūti pretoties.
Vrišabha dabīgajā Zodiakā pārvalda otro māju, tādēļ nereti Vrišabhām var būt tas, ko sauc par ‘vērša kaklu’ (runa ir par muskuļiem).
Vrišabhām Merkurs, kas ir intelekta karaka un ir draudzīgās attiecībās ar lagnas saimnieci Venēru, pārvalda otro māju (nauda) un piekto māju (garīga attīstība, apziņas paplašināšana). Tas nereti dod Vrišabhām labu intelektu, ko viņi izmanto materiāla labuma iegūšanai, un viņiem tas var arī ļoti labi padoties. Šo īpatnību vēl vairāk pastiprina fakts, ka lagnas saimniece Venēra pēc savas dabas ir materiālistiska grāha, kura eksaltē 11.mājā, kas atbild par ienākumiem, tādēļ tā tiek aplūkota kā viens no ieguvumu un bagātības signifikātoriem.
Saturns pārvalda 9. un 10. kartes māju, kas dod neatlaidību zināšanu, izglītības iegūšanā un karjerā, vēl jo vairāk tādēļ, ka Saturns un Venēra ir draugi.
Vrišabhām reti ir daudz bērnu, jo piektā māja (bērni) iekrīt Kanjā (jaunavas zīmē), kas ir neauglīgs zvaigznājs. Fakts, ka lagnas saimniece Venēra jūtas vissliktāk piektajā mājā, dod mājienu, ka ir gaidāmas nepatikšanas un sarūgtinājumi, kas saistīti ar bērniem, kā arī to, ka pašai Vrišabhai var būt problēmas ar radošo potenciālu. Bet potenciālu attīstīt saprātu un paplašināt apziņu (kas arī ir 5.māja) tas īpaši neietekmēs, jo piektās mājas saimnieks Merkurs eksaltē Kanjā (šajā gadījumā piektajā mājā).
Venēra, kurai patīk visu baudīt, Vrišabhai pārvalda ne tikai lagnu, bet arī sesto māju, kas ir saistīta ar diētu, arī Merkurs kā otrās mājas saimnieks paredz pastiprinātu interesi par ēdiena gatavošanu un baudīšanu. Bet, vai cilvēks gūs panākumus pavārmākslā vai gluži vienkārši rīs kā cūka, ir atkarīgs no katra individuāla horoskopa.
Marss Vrišabhai pārvalda 7. un 12. māju, bet Venēra – 1. un 6. Šī situācija var novest pie problēmām attiecībās, jo 12.māja ir nolieguma māja attiecībā pret ascendentu, bet sestā – nolieguma māja pret septīto (6.māja ir 12. attiecībā pret 7).
Venēra ir ļoti pasīva grāha, tā meklē mieru un tātad kompromisus laikā, kad Marss, kas pārvalda 7.māju (partneris), ir pašpārliecināts un valdonīgs. Venēras krāsa – baltā, Marsa krāsa – sarkanā. Kad jūs sajaucat balto un sarkano, sanāk sarkans. Tas nozīmē, ka Vrišabhas ir gatavi ziedot sevi attiecību vārdā. Bet šāda pieeja nevar darboties bezgalīgi ilgi, tādēļ laulības Vrišabhām bieži ir neveiksmīgas.
Fakts, ka Jupiters pārvalda vienlaicīgi 8. un 11.māju, liek domāt, ka abas šīs mājas viena otru ietekmē, no šejienes rodas tendence izjust satraukumu par vecākiem brāļiem un māsām vai par draugiem, vai arī otrādi – pašam sagādāt raizes augstāk minētiem.

MITHUNA

Viens no šīs zīmes simboliem ir dvīņi, kas norāda uz to, ka tie, kam lagna ir Mithunā ir visvairāk nenoteikti no četrām nenoteiktām zīmēm, kas būtu Mithuna, Kanja, Dhanu un Mīna. Šie dvīņi ir dažādu dzimumu, kas nozīmē, ka Mithunā cirkulē gan vīrišķās, gan arī sievišķās enerģijas. Taču laimi caur bērniem Mithuna neiegūst, jo Venēra vienlaikus pārvalda gan 5.(bērnu) māju, gan arī 12.(zaudējumu) māju, kas paredz lielus tēriņus saistībā ar bērniem. No otras puses šo māju saikne dod papildus iespējas baudas gūšanā, jo 12.māja saistās arī ar baudām, bet 5. – ar spēlēm, un Venēra – pati par sevi ir baudu karaka. Un te tiek domātas tieši seksuālas baudas, jo vārds ‘maithuna’, kas sanskritā apzīmē seksuālu sakaru, nāk no vārda ‘mithuna’, kas tulkojas kā ‘pāris’.
Tā kā visas kendra-bhavas (augstāk minētās ‘stūra’ zīmes) Mithunai iekrīt nenoteiktās zīmēs, tad šīs zīmes pārstāvji bieži ir divējādi noskaņoti, ja runa ir par dažāda veida starpcilvēku sakariem un dzīvesvietu. Tas īpaši spilgti izpaužas karjeras jautājumos, jo lagnas saimnieks Merkurs jūtas vissliktāk 10.(karjeras) mājā. Mithunas bieži par savu profesiju izvēlas dažāda veida mākslas, jo Venēra, kas pārvalda 5.(radīšanas) māju, un kura ir mākslu karaka, eksaltē 10.mājā. Taču reti kad tiem izdotas mākslās gūt lielus panākumus, jo Venēra ir arī 12.(zaudējumu) mājas saimniece.
Mithuna lagnas pārstāvji ir visai runīgi – iespējams tādēļ, ka ārkārtīgi mainīgais Mēness pārvalda 2.(runas) māju, un no tā, ka Merkurs, kas ir runas signifikātors, ir lagnas saimnieks. Šis apstāklis ne vienmēr nāk Mithunām par labu, jo, kā zināms, Mēness ir Merkura ienaidnieks.
Tā kā Mithuna ir trešā māja – intelekta māja dabīgajā zodiakā (skaitot no Mešas), kā arī tāpēc, ka Saule pārvalda trešo mājo skaitot no Mithunas, šajā zīmē dzimušie bieži ir tendēti paļauties uz savu intelektu. Taču tas rada zināmas grūtības tiem, kas vēlas garīgi attīstīties, vēl jo vairāk tāpēc, ka Saturns, kas ir 9.(garīguma) mājas saimnieks, ir materiālistiska grāha, un te Saturns pie tā visa ir arī 8.mājas saimnieks, kas ir nolieguma māja (12.) attiecībā pret 9.māju. Vēl vairāk šo situāciju pasliktina fakts, ka Merkurs ir Jupitera, kas ir garīguma signifikātors, ienaidnieks. Ja tomēr Mithuna ir nolēmis pievērsties garīgumam, tas dos priekšroku filozofijai, nevis sekošanai konkrētai reliģijai (kas paredz ievērot kaut kādus likumus vai piedalīties rituālos).
Mithunas nav paši veselīgākie ļaudis, jo Merkurs ir Marsa ienaidnieks. Marss savukārt ir 6. un 11.mājas (kas ir 6.pret 6.) saimnieks un vienlaikus 6.mājas signifikātors. Šie 3 iemesli var izsaukt dažāda veida saslimšanas. Bez tam šī situācija var norādīt uz neveseliem draugiem, vecākām māsām un brāļiem (11.māja).

KARKATA

Tāpat kā šīs zīmes simbolam krabim zem cietas čaulas slēpjas maigā apakšējā ķermeņa daļa, tāpat arī Karkatas iespaidīgais intelekts apslēpj emociju katlu, kas vārās nepārtraukti. Viens no iemesliem, kādēļ tomēr krīzes momentos šīs emocijas tomēr šļācās ārā, kas negatīvi ietekmē domāšanu, ir tas, ka Merkurs, kas ir spriestspējas karaka un reizē 3.mājas saimnieks (intelekta māja), ir reizē arī 12.mājas saimnieks, kas ir zaudējumu māja. Cits iemesls – 1.māju pārvalda Mēness. Karkata – 4.māja, emociju māja dabīgajā zodiakā (skaitot no Mešas), bet šeit 4.māju (Tula) pārvalda Venēra. Trešais iemesls – Mēness, kas ir emociju signifikātors, jūtas vissliktāk 5.mājā (māja, kas atbildīga par tādu dziļu izpratni). Savukārt 5.mājas saimnieks Marss, no kura atkarīgs prāta asums, jūtas vissliktāk tieši Karkatā.
Šāda te 1. un 5.mājas saistība, kas ir visnotaļ negatīva, ne tikai bieži neļauj intelektam savaldīt emocijas, bet arī mēdz liecināt par problēmām mēģinot ieņemt bērnu vai arī par dažāda veida vilšanos un nelaimi saistībā ar bērniem. Marss un Mēness ir draugi, tādēļ Karkatas tic saprāta spēkam un ļoti grib bērnus, taču augstāk minētā saistība rada zināmas grūtības šajā kontekstā. Bet tajā pašā laikā šī te draudzība ar Marsu (10.mājas saimnieku), nereti dod panākumus karjerā.
Šis lagnas pārstāvjus pārvalda Mēness, kas ir ‘māju’ grāha, 4.mājas signifikātors, un tādēļ Karkatas interesē viss, kas saistīts ar mājām. To pastiprina fakts, ka 4.māju Karkatai pārvalda Venēra, kas atbild par baudām; un vēl tas, ka Saule pārvalda otro māju, kas saistās ar attiecībām ģimenē.
Tā kā Saturns vienlaicīgi pārvalda 7. un 8.māju, bet 8.māja norāda uz noslēpumiem, tas var dot tendenci turēt savas attiecības(7.māja) noslēpumā. Tāpat šo māju saistība var dot šķēršļus ceļā uz laulību, attālināt šo notikumu, kā arī dot grūtības ģimenes dzīvē.
Mēness – lagnas saimnieks – eksaltē (jūtas vislabāk) 11.mājā Vrišabhā. Tas nozīmē, ka Karkatas lielu nozīmi piedod draugiem un sabiedrotajiem savā dzīvē, neskatoties par uz to, ka šie draudzīgie sakari bieži ir mainīgi un nepastāvīgi kā pats Mēness.
Dažreiz gadās tā, ka Karkata lagnas pārstāvji to vien dara, ka piesaista ienaidniekus un sliktā vēlētājus, jo lagnas saimnieks Mēness un 6.mājas saimnieks Jupiters ir draudzīgi viens pret otru. Karkatas var gūt labumu caur ienaidniekiem, bet var arī ciest zaudējumu, ja ienaidnieki stājas ceļā – tas ir atkarīgs no tā, kā konkrētajā kartē mijiedarbojas 6.māja (ienaidnieki) un 9.(veiksme). Taču kopumā ir tendence tomēr gūt labumu un peļņu, jo 6. un 9.mājas saimnieks Jupiters ir liels diplomāts. Tajā pašā laikā fakts, ka Jupiters pārvalda abas šīs mājas, dod to, ka Karkatas pastiprināti interesējas par reliģiju, taču nereti saskaras ar šķēršļiem šajā ceļā.

SIMHA

Simha lagnas pārstāvjiem ir spilgta āriene, tiem piemīt karaliskas manieres un tendence valdīt (pavēlēt). Lauva – zvēru karalis, bet Saule (kas ir Simhas pārvaldnieks) – tā ir karaliska planēta. Tas ir centrs, ap kuru grozās visas pārējās plānētas. „Vieni džungļi – viena lauva”, tā vēsta indiešu sakāmvārds. Lieta ir tāda, ka Saule jūtas vissliktāk (nīča) 3.mājā, un to var tulkot tā, ka Simhas nebūt nerūpējas par to, lai nodrošinātu ar dzīvojamo platību mazākos brāļus un māsas – tiem ir jāatrod savi džungļi, kur pašiem valdīt. Tāpat Simhu īpatnība, kas izriet no augstāk minētā, ir tāda, ka viņu drosme, ko viņi bieži izrāda, bieži vien ir tikai tāda ārēja un tā neiztur nopietnus pārbaudījumus.
Tas fakts, ka Saule vienlaicīgi ir pirmās mājas saimnieks un pirmās mājas signifikātors, dod Lauvām egoismu un alkatību, kurus daži veiksmīgi realizē piedaloties politiskās spēlēs un ieņemot augstus amatus valdībā (Simha- 5.raši no Mešas – saistīts ar politiku). Simhas bieži ir veiksmīgi darījumos ar īpašumiem, nekustamo īpašumu, un pat tad, ja konkrētais Simha nav pārāk veiksmīgs šajās lietās, tas tāpat bieži krīt kārdinājumā un iegulda īpašumos, jo Saules draugs Marss ir 4.mājas (nekust.īpašums) un 9.mājas (veiksme) saimnieks.
Tas, ka Saule, kas pēc būtības ir Atma (dvēsele), vienlaicīgi ir arī tēva un garīgas dzīves signifikātors, un pie tam eksaltē 9.mājā (atkal jau tēvs un garīga dzīve), var izraisīt tieksmi pēc garīgas attīstības, kā arī norādīt uz to, ka tēvs ir svarīgs cilvēks. Jupiters, bērnu signifikātors, Simhai pārvalda 5.māju(bērni) un 8.māju(nelaimes), kas var ierobežot bērnu skaitu. Taču 5.māja Simhai ir stiprāka par 8., jo Jupiters iekš Dhanu (Strēlniekā) ir mulatrikona (2.labākā lietiņa pēc eksaltācijas), tādēļ tur ir stiprāks nekā 8.mājā Mīnā (Zivis).
Tā kā Saule ir pati spožākā planēta, bet 7.mājas saimnieks Saturns pati blāvākā, tad Simhas parasti uzņemas līderību laulībā un draudzīgās attiecībās – vai, kā minimums, to gribētu. Tāpat šī situācija rada zināmu saspringumu attiecībās, jo Saturns ir Saules ienaidnieks un pati tālākā planēta no Saules, un vēl viņš ir 7.mājas (attiecības) saimnieks un 6.mājas (12. no 7.) – ienaidnieku mājas saimnieks.

KANJA

Viens no Kanjas simboliem ir jaunava, kas norāda uz kautrīgumu, uz tieksmi saglabāt sevi tīru iekšēji un ārēji, kā arī uz zināmu pieredzes trūkumu praktiskajās lietās, pat pie liela vieduma. Kanja vienā rokā tur kviešus un otrā iedegtu gaismekli , šie simboli norāda uz ēdienu un viesmīlību (apkalpojošā sfēra utml.), bet neparedz pēctečus – jo tā ir nevainīga. Tā kā Kanja ir dabīga zodiaka (skaitot no Mešas) 6.māja, kura norāda uz slimībām, un tā kā Saule pārvalda šai lagnai 12.māju (slimnīcas), Kanjas nereti ir ieinteresētas higiēnas un veselības jautājumos, kas arī, starp citu, ir attiecināms uz apkalpojošo sfēru.
Venēra, kura ar lagnas saimnieku Merkuru ir labās attiecībās, pārvalda 9.māju (augstākā izglītība) un 2.māju (klasiskā izglītība). Kanja lagnas pārstāvji labprāt mācās, vēl jo vairāk to pastiprina fakts, ka 4.māju, kas arī saistīta ar izglītošanās, viņiem pārvalda Jupiters. Daudzas Kanjas specializējas amatniecībā, visbiežāk specializējoties tieši uz sīku priekšmetu izgatavošanu (lagnas saimniekam Merkuram patīk pētīt visu detalizēti un tas šai lagnai pārvalda arī 10.-karjeras māju). Tāpat arī 6.māja dabīgajā zodiakā simbolizē amatniecību.
Merkurs, kuram patīk analizēt un rēķināt, eksaltē lagnā (1.mājā), un tas, ņemot vērā faktu, ka asais Marss pārvalda 3.māju, kas savukārt pārvalda intelektu, dod Kanjām talantu analizēšanā un rēķināšanā. Meša, kura simbolizē galvu, Kanjai ir 8.māja, un Marss, Mešas saimnieks, šai lagnai pārvalda reizē gan 3., gan 8.māju. Tāda saistība starp 8.māju un galvu noved pie tā, ka Kanju bieži apciemo neparastas domas. Marsa stūrgalvība izpaužas Kanjas raksturā vēl tā, ka tā izvairās no banalitātes, tai nepatīk staigāt pa iemītām takām.
Iepriekšminētie apstākļi un tas fakts, ka Merkurs jūtas vissliktāk (nīča) 7.mājā, rada Kanjām grūtības attiecību dibināšanā. Pie tam, 5. un 6. māju pārvalda Saturns – grāha, kas nav labvēlīga bērnu radīšanai un kurš ne īpaši mīl bērnus, jo ir vecs. Tādēļ daudzām Kanjām var būt dažāda tipa grūtības, kas saistītas ar bērniem. Venēra, kas pārvalda 2./9.mājas, jūtas vissliktāk pirmajā mājā, kas padara Jaunavas ārkārtīgi pedantiskas ēšanas jautājumos (2.māja). Līdzīgi Mithunām, kuras arī pārvalda Merkurs, arī Kanjas reliģijas jautājumos (9.māja) uzticas drīzāk galvai, nevis sirdij. Un tas ir arī tādēļ, ka Venēra, kas ir atbildīga par emocionālo dzīvi, šai lagnai ir nīča 1.mājā.
Marss, lagnas saimnieka Merkura ienaidnieks, ir vissliktākā grāha priekš Kanjām, tā kā tas pārvalda 2 dusthanas – 3.un 8.māju, kas ir dzīves ilguma un nāves mājas. 8.māja ir no vienas puses nelaimes gadījumi, no otras – operācijas, un Marss ir vardarbības signifikātors (agresija, nelaimes gadījumi, savainošanās ar asiem priekšmetiem). Tas viss rada situāciju, ka Kanjas nereti kļūst par ķirurgu pacientiem.

TULA

Tulas simbols ir svari, kurus lieto tirgotāji, nevis svari, kas norādītu uz kaut kāda veida taisnu tiesu, tādēļ Tulas ir visnotaļ merkantilas. Tās biežāk radīs tirgotājus un komersantus, nekā juristus. Šī tendence izriet no tā, ka Tula ir 7.māja dabīgajā zodiakā (skaitot no Mešas). Tāpat šīs zīmes pārstāvji labprāt strādā uz publiku, tādēļ nereti sevi atrod aktiera vai politiķa profesijās.
Tā kā Venēra jūtas vissliktāk 12.mājā(tēriņi), tad daudzām Tulām sagādā grūtības sava budžeta plānošana – tiem ir tendence izšķiest savus resursus tukšajā – gan fiziskos, gan finansiālos. Šī situācija tāpat viņus provocē uz seksuālām avantūrām, kuras viņi pēc tam nožēlo.
Venēra un Jupiters ir ienaidnieki, tādēļ Veneras pārvaldītām Tulām nepatīk ņemt vērā Jupitera, kas ir vieduma un intuīcijas planēta, labos padomus. Kartē Jupiters pārvalda 2 dusthanas – 3.un 6.māju (Dhanu un Mīna). Tas traucē Tulām izpaust viedumu un veselo saprātu mirkļos, kad tas ir nepieciešams. To pašu var arī teikt par Vrišabha lagnas pārstāvjiem – stūrgalvīgiem vēršiem – bet tiem tas neizpaužas tik spilgti, jo Vrišabha lagnām Jupiters pārvalda 11.- draugu māju. Pie tam Tula – aktīva un izlēmīga zīme – tikpat izlēmīgi noraida saņemtos padomus, kamēr Vrišabhas ar slinku vienaldzību vienkārši padomu ignorē.
Tula lagnai Saule pārvalda 11.māju. Tā kā lagnas saimniece ir Venēra, kas ir sociāla planēta, draugi Tulām ir ļoti svarīga dzīves daļa, tāpat kā dažādi klubi un biedrības. Bet var gadīties tā, ka slikta kompānija viņiem liks noiet no pareizā ceļa, jo Saule pirmajā mājā Tulā jūtas vissliktāk. Tādēļ pārmērīgas rūpes saistībā ar savu sociālo dzīvi var novest pie tā, ka Tulas draudzības vārdā pilnīgi veltīgi izšķiež savu laiku. Tulām ir raksturīgi sekot modei, jo Venēra ir demonstratīva planēta.
Saturns ir Venēras labākais draugs, tādēļ Tulas nereti interesējas par politiku (Saturns pārvalda 4.māju, kas ir tauta, un 5., kas ir valdība). Saturns pats par sevi arī simbolizē valdību un pie tam eksaltē tieši Tulā. Teorētiski tam vajadzētu norādīt arī uz to, ka ar bērniem Tulai viss kārtībā, bet tāds jēdziens kā bērni nekādi ar Saturnu nesaistās.
Tāpat kā gadījumā ar Meša lagnu arī Tulām 7.mājas(attiecības) saimnieks pārvalda arī 2.māju(ģimene). Tieši tādēļ Mešu un Tulu laulības parasti ir noturīgākas, nekā, piemēram, Vriščikām un Vrišabhām. Tas, ka Tula ir dabīga zodiaka 7.māja vēl jo vairāk pastiprina šo tendenci.

VRIŠČIKA

Vriščikas ir oriģinālas it visā – tās nevēlas sekot rutīnai, iet pa iestaigātām takām. Viņi ir neiedomājami neatlaidīgi, par ko atgādina gluds un ciets skorpiona muguras vairogs. Kā reiz teica viens guru savam skolēnam Vriščikai: „Saliec mieru pats ar sevi, citādāk arī turpmāk pats raksi sev kapu”. Viens no iemesliem, kāpēc Vriščikas ir tik neparastas, varētu būt tas, ka Meša, kas simbolizē galvu, pārvalda Vriščikai 6.māju (slimības). Skorpiona aste ir pilna ar indi, dod tiem interesi par ķimikālijām, narkotikām, farmakoloģiju un citām ar 6.māju saistītām lietām. Vriščika lagnas pārstāvji, kurus pārvalda Marss, kas simbolizē asus priekšmetus, nereti pastiprināti interesējas par medicīnu un īpaši ķirurģiju. Marss tiem pārvalda 6.māju un viņš ir arī 6.mājas signifikātors, tādēļ var gadīties, ka pašiem pēkšņi saslimstot var nākties arī griezties pie ķirurga.
Kā dabīga zodiaka (skaitot no Mešas) 8.māja, Vriščika ir saistīta ar tādām medicīniskām 8.mājas nozīmēm kā indes, operācijas, hroniskās saslimšanas, nāve. Vriščikas mēdz pastiprināti interesēties par nāves tēmu un arī par okultām zināšanām (arī 8.mājas tēma). Vriščikām patīk noslēpumi (Marss – ielauzties, uzlauzt; 8.māja – noslēpumi paši par sevi) un nereti tie gūst labumu uz citu cilvēku rēķina.
Tāpat Vriščika lagnas pārstāvji pastiprināti interesējas par seksu, jo Vriščiku pārvalda vīrišķā planēta Marss, 12.māju – seksuālā Venēra, un vispār jautājumi par un ap seksu attiecas uz 8.māju. Problēma šeit ir tajā, ka tāpat kā Vrišabhām, Vriščikām 7.mājas saimnieks Venēra ir vienlaikus arī 12.mājas saimnieks, bet lagnas saimnieks Marss vienlaikus pārvalda arī 6.māju (Vrišabhām Venēra un Marss ir apgrieztās lomās). Tā kā 12.māja ir 6.pret 12., bet 6.māja – 12.pret 7.(nolieguma māja pret 12.), tas bieži vien noved pie šķiršanās, vēl jo vairāk tādēļ, ka Venēra ir attiecību signifikātors. Tāpat kā gadījumā ar Vrišabhām te pasīvai un mieru mīlošai Venērai ir jāsaprecas ar valdīšanas kāru Marsu, bet kad sajaucas balta Venēras krāsa ar sarkano Marsa krāsu, rezultātā sanāk sarkans. Tādējādi sanāk, ka Vriščikas kā likums nospiež sava partnera individualitāti, kas nekādi neliecina par veselīgām attiecībām.
Vriščikas bieži strīdās ar vecākiem, jo Saturns, Marsa ienaidnieks, pārvalda tiem 4.māju (vecāki, īpaši māte), bet Marss ir nīča (jūtas vissliktāk) 9.mājā (tēvs). Saturns vienmēr norāda uz kaut kā trūkumu, kā arī uz vecākiem cilvēkiem, pie tam Marsam un Saturnam ir abpusējs naids. Tas viss rada situāciju, ka vai nu Vriščikām nav jaunāko māsu un brāļu (3.māja) vai arī ir domstarpības ar tiem daudzos jautājumos.
Marsa ietekmē, kas ir liels individuālists, Vriščikām var būt savdabīgi uzskati reliģijas un filozofijas jautājumos. Tāpat tiem ir raksturīgas sarežģītas attiecības ar skolotājiem, jo lagnas saimnieks Marss jūtas vissliktāk 9.(garīguma) mājā. Un šo situāciju vēl pastiprina tas, ka 9.mājas(Karkatas) saimnieks Mēness jūtas vissliktāk 1.mājā Vriščikā. Viņi nereti cenšas sekot garīgām mācībām, taču nelaiž tos iekšā, un ja kartē kāda no šīm planētām arī jūtas slikti, tas var dot to, ka cilvēks var pat atļauties rupji izteikties par saviem skolotājiem vai atbilstošo reliģiju.
Vriščikas ir ambiciozi, jo Saule viņiem pārvalda 10.māju, kas dod vēlmi pēc slavas, un parasti ļoti drosmīgi, jo Marss eksaltē 3.mājā(drosme).
Vriščikas nereti ir neapmierinātas ar savu dzīvesvietu, jo 4.mājas saimnieks Saturns nav draudzīgs pret Marsu, bet mainīgais Mēness pārvalda 9.māju, kas atbild par ceļojumiem. Taču pa cik Marss 9.mājā jūtas slikti, tie nereti saskaras ar problēmām ceļojumu laikā.

DHANU

Dhanu simbols vēdiskajā astrololoģijā ir loks – tas paredz spēju uzvarēt pretiniekus. Šaujot savas bultas, Dhanu lagnas pārstāvji mērķē augstu. Viņi labprāt nodarbojas ar sportu (arī intelektuāliem sporta veidiem), kur apmierina savu vēlmi sacensties un vinnēt. Dhanu pārvaldnieks Jupiters neizjūt īsti naidu ne pret vienu (lai gan pašam ir ienaidnieki), Dhanu lagnas pārstāvji sakauj pretiniekus atklātā un godīgā cīņā. Dhanu – aktīvs, orientēts uz darbību, vīrišķais raši. Šī tendence vēl vairāk pastiprinās no tā, ka Venēra tiem pārvalda vienlaicīgi 6.māju(ienaidnieki) un 11.māju(draugi). Un tā kā Venēra pret Jupiteru ir naidīga, tad Dhanu draugi ar laiku kļūst par viņa ienaidniekiem, bet ienaidnieki – par draugiem.
Dhanu cilvēku runa parasti ir tieša un dažreiz rupja, jo 2.māja(runa) ir Makara, kuras saimnieks ir Saturns,un kurā Jupiters, kas ir Dhanu saimnieks, jūtas vissliktāk (nīča). Otrā māja tajā pašā laikā ir arī finanšu māju, un šis fakts rada grūtības Dhanu līdzekļu pārvaldīšanā: tie nereti ir pārāk dāsni vai izšķērdīgi. (Jupiters, naudas karaka, ir lagnas saimnieks, un tas padara Dhanu par dāsniem un izpalīdzīgiem, ja kāds nonācis nelaimē). Merkurs pārvalda 7.un 10.mājas, kas bieži liek Dhanu strādāt ar galvu nevis ar rokām, un bez tam dod iespēju apvienot dažādas nodarbes (paralēlas karjeras), jo intelektuāls un divējāds Merkurs (kopā ar Jupiteru) ir 10.mājas signifikātors. Marss Dhanu pārvalda 5.māju(bērni), t.i. Mešu , un 12.māju(zaudējumi; Vriščika), bet ne visiem Dhanu šis fakts negatīvi ietekmē pēcteču radīšanu un dzīvi, jo Marss Mešā ir mulatrikona (2.labākā pozīcija), un tas savukārt ‘uzvar’ negatīvo 12.mājas ietekmi.
Vairākas lietas horoskopā liecina par to, ka Dhanu interesējas par garīgām nodarbēm. Dhanu – dabīga zodiaka 9.māja; Saule, kura simbolizē dvēseli, ir vienlaikus gan 9.mājas saimnieks gan arī 9.mājas signifikātors; lagnas saimnieks – Jupiters ir garīguma signifikātors, un tas vēl ņemot vērā to, ka Saule un Jupiters ir draugi. Tālāk, Jupiters – 4.mājas(prieks, laime) saimnieks, kas nozīmē, ka garīgie meklējumi var kļūt priekš Dhanu par laimes avotu. Dhanu – laimīga lagna, tā nes veiksmi, – no tā, ka Saule pārvalda viņam 9.māju (veiksme), un no tā, ka lagnas saimnieks Jupiters eksaltē 8.mājā, šādējādi viņu pasargājot no zaudējumiem vai neveiksmēm.

MAKARA

„Makara” visbiežāk tulkojas kā krokodils, bet dažreiz – kā sens briesmonis, kas dzīvo okeāna dzīlēs. Šī burvju radība simbolizē mērķtiecību un godkārību: pirmkārt, tā nekad nelaiž vaļā savu medījumu, kas simbolizē neatlaidību mērķu sasniegšanā, otrkārt, Makara ir abinieks, kas sevī apvieno divu stihiju – zemes un ūdens – enerģijas. Šīs īpašības Makarām ir stipras vēl tādēļ, ka tā ir dabīga zodiaka (skaitot no Mešas) 10.māja. Venēra priekš Makaras ir 5.mājas (avantūrisms, godkāre) un 10.mājas (karjera) pārvaldniece. Un vēl Saturns, kas ir Makaras saimnieks, eksaltē 10.mājā (Tulā). Meša lagnas pārstāvjiem ir novērojama līdzīga tendence, jo Marss, viņu saimnieks, arī eksaltē 10.mājā. Starpība ir tajā, ka Marss vēlas rezultātus iespējami ātrāk, kamēr Saturns izvēlas pie mērķa iet lēni, pakāpeniski, secīgi – viņu nebūt nemulsina, ka rezultāti atnāk ne uzreiz, bet daudz vēlāk. Lēna attīstība Makarām ir raksturīga, jo Saturns ir pati lēnākā no planētām, un vēl tādēļ, ka Makara ir pasīva zemes zīme, t.i. smaga, inerta.
Tāpat kā gadījumā ar Mešu arī Makarām lagnas saimnieks, kas šajā gadījumā ir Saturns, jūtas vissliktāk(nīča) 4.mājā, ka rada neapmierinātību ar ģimenes dzīvi, ar radiem, dzimtu un dzīvesvietu. Venēra, Saturna labākā draudzene, pārvalda 5.māju(pēcnācēji), tādēļ Makaras ir burtiski ķerti uz bērniem. Marss, īpašuma signifikātors, eksaltē 1.mājā, esot pie tam 4.mājas(nekustamais īpašums) saimnieks un 11.mājas(labums, ienākumi) – tas norāda uz izdevīgām investīcijām nekustamajā īpašumā. Bet tajā pašā laikā Makara lagnas pārstāvji ir neapmierināti ar savu īpašumu, pat ja tas nes labumu, jo Saturns, kas ir otrs īpašuma signifikātors, 4.mājā ir ļoti vājš.
Makarām 1.un 2.māju pārvalda Saturns, tas viņus padara par aprēķinātājiem un diezgan skopiem cilvēkiem. Jūs noteikti pamanīsiet, ka vairumam Makaru ir raksturīgs pragmatisms un paaugstināta interese par naudu.
Saturns, sausa planēta, – vatas signifikātors; tādēļ nereti Makara lagnas pārstāvjiem ir Vatas ķermeņa konstitūcija – tie ir gari, tievi, kaulaini. Viņiem var būt artrīts, jo Makara ir zemes zīme, bet tur, kur ir zeme, tur vienmēr kaut kādā mērā ir apgrūtināta kustība. Saskaņā ar daudziem avotiem Makaras nav pārāk reliģiozi (savā garīgumā var būt tukši vai liekulīgi, ar pretenzijām pret citiem), jo Jupiters, garīguma signifikātors, kartē pārvalda divas dusthanas (3.un 12.māju) un tas jūtas vissliktāk tieši 1.mājā Makarā. Bet pēc mūsu pašu novērojumiem (to saka H.Defau un R.Svoboda) daudziem, kas interesējas par Indiju, svarīgākas planētas vai mājas atrodas tieši Makarā. To varētu skaidrot ar to, ka Saturns ir atbildīgs par visu veco, ar laiku pārbaudīto: vecas mantas, tradicionālas vērtības, kā arī ar to, ka Saturns māca cilvēkus pacietīgi sekot līdzi saviem mērķiem.

KUMBHA

Kumbhas simbols ir trauks, kurā atrodas tas, kas ir iekrāts (ne obligāti nebaltai dienai), līdzīgi kā kad krūkā ielej ūdeni. Sakarā ar šo Kumbhām patīk vākt un krāt zināšanas, jo Venēra tiem pārvalda uzreiz 2 mājas, kas ir saistītas ar mācīšanos – 4.un 9. Saturns eksaltē 9.mājā Tulā, tādēļ Kumbhas parasti ir vairāk ieinteresēti iegūt praktiskas zināšanas, nekā garīgo viedumu, jo Venēra un Saturns ir materiālistiskas grāhas. Kumbhām dzīve ir kā zebra, kur panākumiem seko kritumi, sasniegumiem zaudējumi, jo Saturns, 12.mājas signifikātors un saimnieks, šajā gadījumā pārvalda 1.māju. Tāpat kā Makarai arī Kumbhai attīstība karjerā norisinās lēni un pakāpeniski (iemesls joprojām ir tas pats – Saturns ir lēnākā no planētām). Bet Kumbhām tas nav tik spilgti izteikts, jo Kumbha ir vīrišķais un līdz ar to – aktīvs raši.
Kumbha ir dabīga zodiaka 11.māja (skaitot no Mešas), bet šai lagnai 11.māju pārvalda Jupiters. Lūk, tāpēc svarīgu lomu Kumbhas dzīvē spēlē draugi un tiem ļoti patīk piedalīties dažādās apvienībās un biedrībās. Savukārt nauda (arī 11.mājas tēma) Kumbhai nav pārāk svarīga, jo Jupiters, kas ir divu praktisku māju (2.un 11.) signifikātors, ne pārāk labi jūtas šajā zīmē, un vēl tādēļ, ka Saturns nepievelk naudu pats par sevi. Protams, Saturns parasti nenorāda arī uz draugiem, bet šajā gadījumā īpaša nozīme ir tam, ka 11.māja no Kumbhas ir Dhanu, kas gan ir mazs saistīts ar naudu, par ko mēs jau runājām, bet viņu pārvalda Jupiters, kas piedod lielu nozīmi visādiem sociāliem pienākumiem un draudzīgu attiecību uzturēšanai.
Saturns jūtas vissliktāk 3.mājā Mešā, kas var dot Kumbhām zināmu kautrīgumu un ierobežot māsu un brāļu skaitu, vēl jo vairāk tādēļ, ka Marss, 3.mājas saimnieks un signifikātors, ir Saturna ienaidnieks.

MĪNA

Mīnas simbols ir divas zivis, kas peld pretējos virzienos. Tas norāda uz to, ka Mīnu mērķi un ideāli var būt pretrunīgi. Šī lagna var norādīt uz problēmām attiecībās (tautā saucamās ‘divas laulības’), jo Merkurs, kas ir 7.mājas(attiecības) saimnieks, jūtas vissliktāk (nīča) tieši Mīnā. Pašas Mīnas ir kustīgas un mainīgas, kas savā divdabībā zaudē tikai Mithunām. Tas, ka Merkurs tiem pārvalda arī 4.māju, apgrūtina tiem mācības (Merkurs=intelekts), un dažreiz rada grūtības arī ģimenes dzīvē. Jupiters, kas vienlaikus ir lagnas saimnieks un 10.mājas(darbība) pārvaldnieks, eksaltē 5.mājā, tādēļ Mīnas nereti izvēlās sev karjeru pedagoģijā, lasa lekcijas.
Venēra Mīnām ir pati ‘sliktākā’ grāha, līdzīgi kā Marss priekš Kanjām, jo Venēra ir Jupitera ienaidniece un pārvalda Mīnai 3.un 8.māju. Pie tam Venēra eksaltē Mīnā, kas padara viņas nelabvēlību vēl asāku, īpaši, ja runa ir par laulībām, jo Venēra ir to signifikātors. Bet priekš bērniem šī lagna gan ir visai laba, jo Jupiters eksaltē 5.mājā, un 5.mājas saimnieks Mēness ir Jupitera draugs. Tas var nozīmēt, ka šīs lagnas pēcnācēji būs panākumiem bagāti un slaveni, vai arī tas var piedot attiecībās ar bērniem īpašu maigumu, patiesu jūtu pārpilnību.
Tā kā lagnas saimniekam Jupiteram nav ienaidnieku, Mīna uzvar savus ienaidniekus nekā nedarot. Bet Mīna, maiga un sievišķa zīme būdama, nereti ļauj ļaunprātīgi izmantot savu labestību. Viņu pieviļ draugi, vecāki brāļi/māsas, grupas, apvienības, kurās tie ir, jo Jupiters jūtas vissliktāk (nīča) 11.mājā. No otras puses tas fakts, ka Jupiters eksaltē 5.mājā, dara Mīna lagnas pārstāvjus par viediem padomdevējiem, ka arī dod tiem mīlestību pret poēziju (tā arī ir 5.māja), vēl jo vairāk tādēļ, ka Karkatu pārvalda Mēness, kas ir emocionāla prāta signifikātors. Saule, 6.mājas saimnieks, saista Mīnas ar ārstēšanu, slimnieku kopšanu, dod kaut kādu pastiprinātu interesi par slimnīcām, patversmēm: jo Mīna – 12. dabīga zodiaka māja, kas nozīmē izolāciju no sabiedrības, kas var izpausties kā atrašanās slimnīcā, un pie tam 12.mājas signifikātors Saturns, kas arī tiecas pēc izolācijas, šai lagnai kā reiz pārvalda 12.māju.

 

Pēc Harts Defau un Roberts Svoboda. Tulkoja Tīlija Klusa.

*Šo materiālu Tu drīksti bez iepriekšējas saskaņošanas izmantot savā mājaslapā, taču Tev ir obligāti jānorāda avots un arī jāpievieno aktīva saite uz avotu!

Leave a Reply